1141. Macskaápolás otthon: miket érdemes beszerezni?
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Az állatorvosi hivatás nem egyszerű munka - sok felelősséggel és stresszel jár.
Milyen tünetekre érdemes figyelni, honnan lehet tudni, ha a kutyánk refluxos, és mit lehet tenni?
Miért olyan fontos, hogy a kutya bűzmirigye mindig tiszta legyen, mikor kell kinyomni, és mi az oka annak, ha gyakran feltelik?
A "meghágást" követő 2. és 5. napon (készítménytől és állatorvostól függ, meg kell kérdezni) van lehetőség hormonálisan (injekcióval!!) megakadályozni a "meghágás" következményét. Ennek az injekciónak vannak mellékhatásai (esetleges méhgyulladás), amiről tudni kell, ezt részletesen elmesélik a kollégák. Más lehetőség ilyenkor nincs (főleg ha később még szeretnének kölyköket és ezért a műtét nem jön szóba...), maximum reménykedni lehet, hogy a hágás nem jár "következményekkel"! :)
Valószínűleg csak rá kéne pillantanom és megmondanám, mi okozhatja a duzzanatot! :) Talán gyulladásos elváltozás? Kezdődő tályog? Daganat? Korábbi sérülés maradványa? A lehetőségek korlátlanok, ezért inkább nem találgatnék. Szóval a szokásos zárósorok: meg kellene mutatni egy állatorvosnak.
A kutyának juvenilis vaginitise van, magyarul fiatalkori hüvelygyulladás. Antibiotikumos kezelés - hüvelyből bakteriológiai mintavétel után - célzottan javasolt. A kórkép általában makacs, nehezen kezelhető, de nem súlyos és az első tüzelés után megszűnik. Segíthet még a hüvely Betadine-os öblítése is, katéterrel, mélyen befecskendezve az oldatot. Ha sokszor van vizeletürítési ingere, az is lehet a hüvelygyulladástól. Ha a vizeletet nem hasüregen keresztüli punkcióval vették a hólyagból, akkor a gyulladt hüvelyből a pisi bemoshat fehérjét a vizeletvétel során, ami megtévesztő lehet.
Valószínű, hogy a teknősök kinőtték az eddigi terráriumot és most már nincs a két teknősnek elég territóriuma. A hím teknős udvarlásával csak tovább rontja a helyzetet, hiszen folyamatosan a tojó közelében van. Azt javaslom, hogy szerezzenek be egy nagyobb terráriumot, de amíg a hím lábán a sebek nem gyógyulnak meg, addig lehetőleg legyenek külön.
Leginkább gyorsan el kellene vinni egy állatorvoshoz. Ez a legjobb, amit tanácsolni tudok annak érdekében, hogy a cica meggyógyuljon! Ugyanis a legtöbb betegség "nem evéssel" jár, így sajnos nem sokat tudok segíteni.