111. ÖCSI ÉS MACI ÖRÖKBE FOGADTÁK EGYMÁST
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
Ha külföldre megyünk nyaralni kedvencünkkel, nem árt előre érdeklődnünk, hogy milyen speciális betegségek leselkednek ránk. Kukla Miklós megmondja.
Megjelent egy új kutyás lap, Kutyatár néven – a postaládákban. A Pedigree kutyatápot népszerűsítő kiadványt postán kapják azok, akik korábban részt vettek az eledel forgalmazójának nyereményjátékain.
Állatorvosaink szakértő leírást találtak arról, hogyan adjuk be a beteg macskának az esetlegesen szükséges gyógyszert. A módszer nem egyszerű, de tuti siker!
A hosszú szőrű macskák nem képesek saját bundájuk rendben tartására. Íme néhány tipp, amelyek segítenek a gazdiknak.
Sajnos, nem ismerem a kérdéses gyógyszert. Az EU területén, így Magyarországon is, csak törzskönyvezett homeopátiás készítmények kaphatók. Próbáljon a világhálón tájékozódni.
Már a születése után megállapítható a macskák neme. A kandúroknál a végbél és a húgycső nyílása távolabb esik egymástól, mivel a herék közöttük helyeződnek, mint a nőstényeknél.
A leírt tünetek alapján nagyon valószínű, hogy macskanáthája van a cicának. Mivel ez a betegség súlyos következményekkel járhat ezért mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni! Előfordulhat, hogy az ilyen légúti betegségekhez társuló baktériumok megfertőznek más állatokat is, ezért a cica gyógyulásáig külön helyen kellene tartani a nyuszit.
A nőstény macskák fogamzásgátlása mint minden húsevőnél az ivarzás tartós elnyomását jelenti. Ez tablettával vagy injekciós készítménnyel oldható meg. Tartósan azonban kb. csak két évig szabad alkalmazni, majd vagy elletni az állatot, vagy kb. 1-2 évet ivarzást engedni. Mellékhatásai ezeknek a szereknek minimális eséllyel jelenkezhetnek. Én a nőstények injekciós fogamzásgátlását javaslom, bár anyagilag ez sem lesz kevesebb, hiszen kb. évente 2 alkalommal kell adni, ami éves szinten kiteszi a 6-7000 forintot.
Szoktatás kérdése! Ha már nagyobbak lesznek (2-3 hónaposak), akkor már kint is lehet elvileg tartani őket, de csak akkor, ha van számukra egy hely, ahova bebújhatnak, ahol nincs fagy, eső és szél (pl. garázs, előszoba, ól, stb.). Az persze más kérdés, hogy én beengedném őket a lakásba, főleg, ha nagy hidegek lesznek! Véleményem szerint a legideálisabb macskatartási "mód" ha kinti-benti cicaként tartjuk őket (tehát oda mennek ahova éppen szeretnének, ahol jól érzik magukat :)).