111. Az afrikai karmosbéka és törpe rokona
Karmosbékát (Xenopus laevis) nagyon élvezetes dolog tartani, ráadásul igen egyszerű is. Íme, a Háziállat.hu használati utasítása a karmosbéka neveléséhez és szaporításához.
Karmosbékát (Xenopus laevis) nagyon élvezetes dolog tartani, ráadásul igen egyszerű is. Íme, a Háziállat.hu használati utasítása a karmosbéka neveléséhez és szaporításához.
Elsőre - bármilyen közhelynek is hangzik - azt válaszolnánk, hogy minél nagyobbat. Sajnos azonban az akvárium nagyságának sok minden gátat szabhat. Ha kíváncsi vagy, mik ezek, olvass tovább!
Új taggal bővült a család. Ilyenkor rengeteg kérdésünk van a kis jövevény gondozásával kapcsolatban, hiszen igyekszünk a lehető legjobb körülményeket biztosítani a csöppség fejlődéséhez.
2008. május 11-én ismét lesz KutyaFutta. Kortól és kutyafajtától függetlenül mindenki indulhat, amelynek befutójánál a gazdákat orvosok és dietetikusok, a kutyákat pedig állatorvosok várják, ahol táplálkozással, életmóddal kapcsolatos szaktanácsadást nyújtanak.
Rozsdás, Eszter magyar vizslája talán a leghíresebb vizsla hazánkban, ugyanis naponta több ezren kíváncsiak arra, hogyan telnek a kutyi napjai. A háziállat.hu gazdi-riportja.
A kutyák székrekedésének 2 fő oka a hiányos étrend és a mozgás hiánya. Ha úgy gondolod, hogy a kutyádnak székrekedése van, próbálj az ételébe egy kiskanál korpát keverni, amely serkenti a belek mozgását. Egy másik házi megoldás a kutya székrekedése ellen a pszillium beiktatása a kedvenced étrendjébe. Naponta 2xfél kiskanál csodát művelhet - ha több vizet is iszik, a szorulás jó eséllyel elmúlik. Abban az esetben, ha a pszilium nem működik, egy másik megoldás a kutya székrekedése ellen az ásványolaj. A kutyád étrendje tartalmazzon húst, valamint zöldségeket, elegendő mennyiségű rostot, és az ételében legyen elegendő víz. Azt se felejtsd el, hogy sok kutya mindent megeszik, amit csak lát, így a te dolgod, hogy vigyázz arra, mit fogyaszt el. Ne feledd: a kutyák gyomra egészen másként működik, mint az embereké, és sok étel, amit mi akár minden nap eszünk - mint például a szénhidrátok -, számukra károsak lehetnek. De a tejtermékek, a cukor, valamint a túlzásba vitt jutalomfalatok is okozhatnak a kutyádnál székrekedést. A helyes étrend mellett az elegendő mozgás is nagyon fontos a kutyák számára, ugyanis ezáltal nagyobb eséllyel előzhetjük meg a kutyák székrekedését is. A lakásban élő kutyákat minimum 2-3 alkalommal kell sétáltatni naponta, de a kertben élő kutyákról se gondold, hogy elég az, ha a kertben szaladgál. A kerti kutyák számára is fontos a napi, rendszeres sétáltatás - mind a fizikai, mind a pszichés egészségük érdekében! Fontos, hogy ha a kutyád székrekedése már 2 napja tart, vidd el állatorvoshoz, és ne várj tovább!