111. Öröklött vagy szerzett epilepszia?
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van?
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
A king galamb nem tartozik a jól költő galambfajták közé. Nagy testű, lomha és sok esetben agresszív, de gyönyörű...
A macskát rendszeresen meg kell orvossal vizsgáltatni, de te is figyeld az állapotát, és ha úgy látod, hogy valami nincs rendben, vidd állatorvoshoz!
Nehéz erre a kérdésre látatlanban válaszolni. Egy alapos állatorvosi kivizsgálás nem árt. Az álvemhesség nincs összefüggésben a fedeztetéssel, anélkül is kialakulhat.
Igen, a teknős valószínűleg tüdőgyulladásban szenved. Általában ezt a betegséget az okozza, hogy nagy a hőmérsékletkülönbség a víz és a víz feletti levegő között (tehát valószínűleg nincs letakarva a terrárium). Ez akkor szokott bekövetkezni, amikor a vizet egy fűtőszál segítségével pl. 28 C°-ra fűtik, de a teráriumban lévő levegő hőmérséklete csak 20 C°. A teknős beszippantja többszörösen a hideg levegőt a melegvízben úszkáló testébe, és ez megfázáshoz, majd súlyosabb esetben tüdőgyulladáshoz vezethet. A koszos víz nem játszik szerepet a betegségben. Ettől függetlenül mindenképpen tiszta vízben kell tartani az ékszerteknősöket (főleg a bébiket), ugyanis gyorsan a szem gyulladásához vezethet! Ajánlom a teknőst mielőbb állatorvosnak megmutatni és a terráriumot letakarni úgy, hogy az teljes mértékben fedjen!
Azt javasolnám, ha megint előfordul a jelenség, mutassa meg egy állatorvosnak. Ebben az esetben biztosan meg fogja tudni mondani, miről is lehet szó, és hogy tényleg "van-e ilyen" :). Esetleg egy jól sikerült fénykép elküldése is segíthet a megoldásban.
A fül mögötti szőrtelen terület általában normálisan is látható tengerimalacoknál. Bizonyos fokú szőrhullás is normális, ha ez túlzott mértékű és esetleg vakarózással, apró sebekkel is jár, akkor valamiféle bőrbetegségről van szó (baktériumos, gombás, parazitás, vitaminhiány). Ebben az esetben mindenképpen állatorvoshoz kellene vinni őt, mert komplex kezelést igényelhet a dolog (injekciók, fürösztés, stb.).
A véres széklet ürítése mindenképpen aggasztó és az is, hogy továbbra sem eszik-iszik. Ez hamar kiszáradáshoz és az állat elpusztulásához vezet! Tehát feltétlenül kezelésre van szüksége a nyuszinak. Azt javaslom, vigyék vissza az állatorvoshoz, ha gondolják, esetleg keressenek egy másik kollégát.