1151. Mit kell tudni a diómérgezésről és hogyan óvjuk meg a kutyánkat tőle?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
A szívférgesség súlyos betegség, ami súlyos tüdőbetegséget, szívelégtelenséget és egyéb szervi károsodást okozhat, végső esetben a kutya életébe is kerülhet a fertőzés. De mit lehet tenni, hogyan lehet megelőzni?
Itt a tavasz, többet lehetünk kint a kedvenceinkkel a szabad levegőn, azonban a különböző betegségek, fertőzések esélye is ilyenkor nő meg. Segítünk, hogy mire kell figyelni azért, hogy a négylábú családtagjaid egészségesen élvezhessék a tavaszi és a nyári hónapokat.
Vizet a legjobb mellé adni. De beáztatott száraztáp még jobb lenne, mint a konzerv. De csak miután elvitték állatorvoshoz, hogy kikezeljék a bélgyulladását, ami miatt hasmenése van.
Ivartalanítási műtét után nem szabad, hogy tüzeljen egy állat! Tanácsos lenne visszamenni az állatorvosukhoz és megmutatni a cicát!
Szerintem legjobb az lenne, ha a kutyusok a gazdáikkal együtt költöznének! Ha ez nem lehetséges, akkor én biztos el sem költöznék. De ha nincs más lehetőség, akkor legalább keressenek valakit, aki befogadja a kutyusokat.
Állatpatikákban és kutyás szakboltokban több típus is kapható, néha rendelőkben is. Pl. Eukanuba, Hill´s, Royal canin stb. Ezek minőségi kutyatápok, legtöbbjük választékában megtalálhatók a speciális állatorvosi diétás tápok is.
Idős állatnál kiszámíthatatlan a hormonkezelésre adott válasz, ráadásul gyakori a petefészekdaganat is a háttérben, ha elhúzódó tüzelésről van szó. Pontos esélylatolgatáshoz ismerni kellene az esetet. Én sohasem alkalmazom 7 éves kor felett a hormonális terápiát tüzelés elnyomásra. Minden egyes ivarzás egyébként új lehetőség sajnos a gennyes méhgyulladásra, de annak kialakulása sok mindentől függ.