1151. Mit kell tudni a diómérgezésről és hogyan óvjuk meg a kutyánkat tőle?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
A szívférgesség súlyos betegség, ami súlyos tüdőbetegséget, szívelégtelenséget és egyéb szervi károsodást okozhat, végső esetben a kutya életébe is kerülhet a fertőzés. De mit lehet tenni, hogyan lehet megelőzni?
Itt a tavasz, többet lehetünk kint a kedvenceinkkel a szabad levegőn, azonban a különböző betegségek, fertőzések esélye is ilyenkor nő meg. Segítünk, hogy mire kell figyelni azért, hogy a négylábú családtagjaid egészségesen élvezhessék a tavaszi és a nyári hónapokat.
Ha tényleg (!!) ivarzik, akkor maradhatott benne petefészekdarab. Normális esetben ivartalanítás után nem ivarzanak az állatok. Legjobb lenne megmutatni az állatorvosnak.
Ha engem furdal a lelkiismeret, hogy fázik kint az állatom, akkor beinvitálom az előszobába. Ha ez nem lehetséges, akkor kellene csinálni egy másik, rongyokkal kitömött állatházat. Ha hideg lesz, biztos bemennek és összebújnak!
Mindenképp vissza kell vinni az állatorvoshoz. Az nem normális, hogy egy kutya minden reggel hány!
Mindenképpen meg kellene őt vizsgáltatni állatorvossal, mert sok orvosi oka lehet a leírt viselkedésnek!
Nagyon sajnálom szegénykét! Szívinfarktus konkrétan nem létezik, de a hirtelen elhullásnak sok egyéb oka lehet, sajnos. Hasonló esetben az elhullás okának megállapításához kórbonctani vizsgálatra van szükség, ami a Szent István Egyetem Állatorvosi Karának Kórbonctan Tanszékén vagy az Országos Állategészségügyi Intézetben elvégeztethető.