1151. Mit kell tudni a diómérgezésről és hogyan óvjuk meg a kutyánkat tőle?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
A szívférgesség súlyos betegség, ami súlyos tüdőbetegséget, szívelégtelenséget és egyéb szervi károsodást okozhat, végső esetben a kutya életébe is kerülhet a fertőzés. De mit lehet tenni, hogyan lehet megelőzni?
Itt a tavasz, többet lehetünk kint a kedvenceinkkel a szabad levegőn, azonban a különböző betegségek, fertőzések esélye is ilyenkor nő meg. Segítünk, hogy mire kell figyelni azért, hogy a négylábú családtagjaid egészségesen élvezhessék a tavaszi és a nyári hónapokat.
Alapjáraton is hányhatnak a fiatal, habzsoló kutyák. A megfázás és légcsőgyulladás ezt még inkább fokozhatja. Ettől függetlenül nem tudnék nyugodtan lefeküdni este, ha nem javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak, nehogy másról legyen szó! :)
A büdös száj oka gyakran az ínygyulladás és a fogkövesség. Persze látatlanban nem lehetek biztos semmiben. A fogkőleszedés ára változó, az állatorvosukat kell megkérdezni, hogy mennyi és kell-e egyáltalán. Egyébként minden altatással járó beavatkozásnak vannak kockázatai. Mindig mérlegelni kell, hogy ezek felvállalhatók-e. A játszási szokások miatt pedig nem kell aggódni. Ő egyszerűen ilyen!
A leghasznosabb az lenne, ha elvinnék állatorvoshoz. Alapos, szakszerű, mélyreható fültisztítás és vizsgálat nélkül nem tud meggyógyulni a hallójárat. Az állatorvos megfelelő fülcseppet is fog adni. Az Oticlean egy sima fültisztító, mely gyógyszereket nem tartalmaz.
Véleményem szerint a kismadaraknak is jobb lenne, ha párban tartaná őket. Ha van rá mód, akkor szerezzen melléjük egy-egy tojót, vagy az egyik madarat cserélje el egy ellenkező neműre.
Én az állatorvosomra hallgatnék, ő biztos tudja mit, miért csinál!