1151. Mit kell tudni a diómérgezésről és hogyan óvjuk meg a kutyánkat tőle?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
A szívférgesség súlyos betegség, ami súlyos tüdőbetegséget, szívelégtelenséget és egyéb szervi károsodást okozhat, végső esetben a kutya életébe is kerülhet a fertőzés. De mit lehet tenni, hogyan lehet megelőzni?
Itt a tavasz, többet lehetünk kint a kedvenceinkkel a szabad levegőn, azonban a különböző betegségek, fertőzések esélye is ilyenkor nő meg. Segítünk, hogy mire kell figyelni azért, hogy a négylábú családtagjaid egészségesen élvezhessék a tavaszi és a nyári hónapokat.
Ha jól van tartva (jó étrend, vitaminok, nyalósó, friss levegő, tisztaság, néha állatorvosi kontroll, parazita ellenes kezelések...), akkor kb. 14-15 évig is élhet.
Nehéz jó tanácsot adni. Betegség sajnos bárkit utolérhet. Az állatka élettartamának figyelembevételével lehetne esetleg dönteni. Például görényeket egyre többen tartanak, nagyon barátságosak és szeretgetni is lehet őket. De a háziállat.hu-n nagyon sok cikk szól a megfelelő házikedvenc kiválasztásáról.
Talán húgyhólyaghurut vagy hólyaghomok/-kövesség? El kell menni vele állatorvoshoz. Egyszerűbb esetben néhány szurival rendbe lehet hozni.
Vajon hány éves a kutyus? Lakásban lakik? Igazából jó lenne látni ezt a kihullatott állapotot. Lehet, hogy csak így vedlik? Minera cseppeken kívül még szőr- és bőrtápláló vitaminokat javasolnék és egy állatorvosi vizitet, szükség esetén akár vérvizsgálatokat. (Egyébként lehet, hogy fura és csúnya ilyenkor a kutyus, de nagyon nem aggódnék...)
Kutyáknál legtöbbször nem lehet konkrétan megmondani egy prosztataprobléma okát. Sokszor még embernél sem. Sajnos ez a betegség elég macerás, nehezen kezelhető. Én is a Peponen kapszulát szoktam javasolni és ezen kívül még van néhány homeopátiás jellegű humán készítmény is. Biztos, hogy több idő kell, amíg javulás jelentkezik. Szerintem menjenek vissza a dokihoz megbeszélni a dolgokat.