1151. Mit kell tudni a diómérgezésről és hogyan óvjuk meg a kutyánkat tőle?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
A szívférgesség súlyos betegség, ami súlyos tüdőbetegséget, szívelégtelenséget és egyéb szervi károsodást okozhat, végső esetben a kutya életébe is kerülhet a fertőzés. De mit lehet tenni, hogyan lehet megelőzni?
Itt a tavasz, többet lehetünk kint a kedvenceinkkel a szabad levegőn, azonban a különböző betegségek, fertőzések esélye is ilyenkor nő meg. Segítünk, hogy mire kell figyelni azért, hogy a négylábú családtagjaid egészségesen élvezhessék a tavaszi és a nyári hónapokat.
A leírt tünetek alapján elképzelhető, hogy cicájának régebb óta fennálló légúti fertőzése van. Előfordulhat az is, hogy kölyökkorban átvészelt vírusos macskanátha után maradnak vissza légúti tünetek. Ezért mindenképpen érdemes állatorvossal kivizsgáltatni, hogy megállapítsa, kell-e kezelni az állatot.
A macskák "korpásodásának" több oka lehet, pl. a Cheyletiella blakei nevű külső élősködő is okozhatja. Javaslatom, hogy keressen fel sürgősen vele egy állatorvost. Amennyiben valóban Cheyletiella fertőzöttségről lenne szó, a környezet mentesítésére is szükség lesz.
A kiscicáit a kiszáradás veszélye fenyegeti. Azonnal keressen fel velük egy állatorvost!
A macska életkora, mint minden "háziasított" élőlényé, az állat genetikai adottságaitól, tartási és takarmányozási körülményeitől függ. Megfelelő körülmények esetén általában 12-14 évig élnek, jó esetben azonban akár a 15-18 évet is megérhetik. Magam is találkoztam már 20-24 éves macskákkal; igaz, azok nem sziámiak voltak. A nyolc éves korban kihullott alsó metszőfog nem egészen optimális körülményekre utal. Ezért javaslom, hogy a cicájával mielőbb keressen fel egy homeopata állatorvost (címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál), valamint egy fogászati szakrendelőt (pl. dr. Kovács Katalin, 1078 Budapest, Marek József u. 11. Tel.: 321-1021).
A macskákat 8-12 hetes koruktól kell és igenis nagyon ajánlott oltatni, de a féregtelenítés, illetve a bolhátlanítás is fontos. A fülben a leírtak alapján fülrühatka lehet. Forduljon állatorvoshoz!