1151. Mit kell tudni a diómérgezésről és hogyan óvjuk meg a kutyánkat tőle?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
A szívférgesség súlyos betegség, ami súlyos tüdőbetegséget, szívelégtelenséget és egyéb szervi károsodást okozhat, végső esetben a kutya életébe is kerülhet a fertőzés. De mit lehet tenni, hogyan lehet megelőzni?
Itt a tavasz, többet lehetünk kint a kedvenceinkkel a szabad levegőn, azonban a különböző betegségek, fertőzések esélye is ilyenkor nő meg. Segítünk, hogy mire kell figyelni azért, hogy a négylábú családtagjaid egészségesen élvezhessék a tavaszi és a nyári hónapokat.
Minden antibiotikum receptköteles, a köhögés és torokgyulladás általában vírusfertőzés következménye. Azt ajánlom, forduljon állatorvoshoz, mert egy-két injekció után gyógyul a beteg, így meg hosszú ideig húzhatja.
A csak az egyik szemre terjedő pupillatágulat (anisocoria) lehet súlyosabb központi idegrendszerre terjedő gyulladás vagy egyéb elváltozás tünete is. Nem szokott a szem primer megbetegedéséhez társulni. Lehet, hogy a fülgyulladással van összefüggésben! Szerintem forduljon szemészhez a kérdéssel. Javaslom dr. Szentgáli Zsoltot az Állatorvostudomanyi Egyetemen. Tel.: 478-41-00
Diagnosztizált fülatkás (Otodectes cynotis) fertőzöttségről van szó? Amennyiben igen, az bizony a másik kutyáját is veszélyezteti. Ne feledje, hogy a fül ventillációs szerepet tölt be, a váladékozás oka, a zavar eredete többnyire mélyen rejlik. Ennek kiderítésére sürgősen keressen fel westie-jével egy homeopata állatorvost. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál.
A gyógyszerek felsorolásából ítélve a kutyája szívbeteg és cukorbeteg egyszerre. A szívgyógyszerek adagolását mindig pontosan be kell tartani, esetleges rosszullét esetén egyedileg kell módosítani az adagolásukat. A leírt panasz lehet hirtelen bekövetkező vérnyomásesés (a szívgyógyszer adagja túl magas) vagy vércukorszint-leesés következménye (inzulin adása). A probléma SÚLYOS, ÉLETVESZÉLYES, AZONNAL FORDULJON KEZELŐ ÁLLATORVOSÁHOZ! A kutyus életébe kerülhet. Az adagot módosítani kell.
Ha nagy a baj, sürgősen forduljon állatorvoshoz! Számos krónikus belgyógyászati betegség (veseelégtelenség, májelégtelenség,) mozgásszervi probléma, stb. állhat a tünet mögött.