1151. Mit kell tudni a diómérgezésről és hogyan óvjuk meg a kutyánkat tőle?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
A szívférgesség súlyos betegség, ami súlyos tüdőbetegséget, szívelégtelenséget és egyéb szervi károsodást okozhat, végső esetben a kutya életébe is kerülhet a fertőzés. De mit lehet tenni, hogyan lehet megelőzni?
Itt a tavasz, többet lehetünk kint a kedvenceinkkel a szabad levegőn, azonban a különböző betegségek, fertőzések esélye is ilyenkor nő meg. Segítünk, hogy mire kell figyelni azért, hogy a négylábú családtagjaid egészségesen élvezhessék a tavaszi és a nyári hónapokat.
Üdvözlöm! A kép alapján elképzelhető, hogy gomba vagy esetleg vala,ilyen bakteriális fertőzés. Javaslom vigye el gyorsan szak-állatorvoshoz!
Amit leírt az egy eléggé szokatlan tünetegyüttes, és ennek az okát egyelőre biztosan nem lehet megmondani. Az is szóba jöhet amit írt, de más okokat sem lehet kizárni. Türelemmel legyenek és ha kell vigyék vissza az állatorvoshoz.
Szia! Sajnos játék közben könnyen előfordulhat ilyen baleset- akár törés is..Sajnos elkerülni nem nagyon lehet a műtétet, hiszen a nyuszinak most valóban pihentetnie kéne a lábát- ez azonban lehetetlen. Az ugrálás- ami nálunk a mozgás is - nem kedvez ennek a ficamnak..:( Megpróbálhatjátok a kötést, de fixen tartani nem fogja hosszútávon, mert a nyuszi leugrálja.:( Hogyan kell a ketrecen kívül játszani a nyuszival?
A leírtak alapján erős a gyanúm, hogy ez a kutya szopornyicás. Ez egy vírusos kutyabetegség, aminek igen sokféle kimenetele lehet. Meggyógyulhat, de akár rossz vége is lehet a betegségének. Mindenképpen további komoly kezelésre van szükség! Kutyabajok: a szopornyica Rettegett vírusok: parvo és szopornyica
Kedves Nikolett! Jó lenne tudni, hogy a cica köhögése száraz vagy hurutos, hogy mikor köhög (napszakhoz, mozgáshoz, evéshez, iváshoz köthető-e)! Első lépésben próbálja ki a STODAL szirupot napi 1 mokkáskanálnyi mennyiségben egy héten át. Ha nincs javulás, akkor egyedileg kell a legmegfelelőbb szer(eke)t megkeresni számára. Ehhez mindenképpen kérje homeopata állatorvos segítségét, aki egy részletes állapotfelmérés és az esetlegesen szükséges egyéb vizsgálatok elvégzése után célzottabb kezelésben tudja részesíteni a cicát. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv)