1156. A kutyák megnyugtatása a vihar alatt
Ha vihar van, a kutyád borzasztó félelmeken megy keresztül? Ha elolvasod ezt a cikket, megtudhatod, hogyan segíts rajta.
Ha vihar van, a kutyád borzasztó félelmeken megy keresztül? Ha elolvasod ezt a cikket, megtudhatod, hogyan segíts rajta.
A kutyák szervezetébe sokféleképpen bekerülhet az ólom. Mit kell tudnunk ilyen esetben?
A jindo kutyát Korea nemzeti kutyájaként tisztelik, és most viharos gyorsasággal hódítja meg a világ többi részét is. Barátságos, ragaszkodó kutya, de következetes nevelést igényel. Jól kijön az emberekkel, de kisebb állatokkal nem ajánlatos egyedül hagyni, jól fejlett vadászösztöne miatt. Ismerd meg ezt a titokzatos fajtát!
Miss Ellie, a kis bogárszemű kínai meztelen kutya tavaly lett a világ legcsúnyább kutyája az Animal Planet versenyén. A rücskös bőrű, hatalmas nyelvű kutya 17 évesen halt meg, miután nagy karriert futott be a show businessben.
Az árvíz miatt nem csupán az emberek, de a kutyák is fedél nélkül maradtak. Sok ezer állat sorsa vált tragikussá, amikor a víz elöntötte a házakat, és vele együtt a gazdátlan állatokat befogadó menhelyeket is. Az otthon nélkül maradt családok, ideiglenes szállásaikra sem vihették magukkal hűséges kutyáikat.
A kutyájukat mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni, mégpedig azért, hogy kiderüljön, mi okozza a lábak ödémásodását. Ennek sokféle oka lehet, de erről csak vizsgálatok után lehet véleményt mondani.. Ma már 20-30 km körzetben mindenhol működik jól felszerelt állatorvosi rendelő az országban, úgyhogy inkább azt találják ki, hogyan tudják elvinni., Csak akad egy családtag, egy ismerős, vagy barát, aki segít ebben.
Üdvözlöm! Mihamarabbi állatorvosi vizsgálatot javaslok, mert a leírás alapján akár bélelzáródás is lehet a tünetek hátterében, ami műtéti ellátást igényelhet.
Egy 3 hónapos kutyának ilyen tünetekkel sokféle baja lehet, leginkább egyes fertőző betegségeket kell kizárni. Mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni! Ne gondolkozzanak sokat, mielőbb vigyék el, mert akár az életébe is kerülhet a késedelem!
Vízeletvizsgálat, vérvizsgálat, esetleg rtg., ultrahang. Én elvinném állatorvoshoz. Üdv
A hormonkezelés sajnos durva beavatkozás a szervezet rendszereibe, így minden későbbi tünetnek fontos jelentősége lehet. Találgatások (és főleg várakozás) helyett mindenképpen azt tanácsolom, hogy mielőbb mutassa meg a kutyát egy másik állatorvosnak!