1166. Hogyan azonosítsuk a kutya májdaganatát?
A kutyák májdaganatai lehetnek jó vagy rosszindulatúak. A kutya májrák eredhet a májból vagy átterjedhet a májra a test valamely más részéből.
A kutyák májdaganatai lehetnek jó vagy rosszindulatúak. A kutya májrák eredhet a májból vagy átterjedhet a májra a test valamely más részéből.
A vízfogyasztás rendkívül fontos a kutya egészségére nézve. Tanuld meg mennyit kellene igyanak a kutyák naponta és miért ilyen fontos! Végül bemutatunk egy mókás kerti önitatót is!
Ha kertes házban élsz, és szeretnéd, hogy kutyád bármikor ki tudjon menni a kertbe, érdemes kutyaajtót kialakítani számára. Így azt is megtaníthatod neki, hogy odakint végezze el a dolgát. Sok türelemmel elérheted, hogy kutyád a kutyaajtón keresztül közlekedjen.
Kétség kívül beköszöntött a kánikula, ami fokozott veszélyt jelenthet a kutyánk számára. Mutatjuk, hogyan segítheted átvészelni kedvencednek a forró nyári napokat!
Ha az állatnak bőrproblémái vannak, korpásodik a szőre, sebes és viszket a bőre, nagyon szenvedhet. Ilyenkor a legfontosabb a bőr hidratálása, a gyulladáscsökkentés és a gomba, baktériumok elpusztítása, valamint a bőr védelmi rendszerének helyreállítása.
Ma már a kisállatok fogaival kapcsolatos bajokat szakképzett állatorvos fogászok látják el leginkább hozzértően. Igaz, nincs minden településen ilyen szakember, de ha van mód és lehetőség szállítani a kutyát, érdemes lehet akár messzebbre is elvinni. Akit én ajánlani tudok, dr. Kovács Katalin, itt a fővárosban dolgozik www.vetfog.hu oldalon tájékozódhatnak. Ha nincs lehetőségük felhozni a kutyát ide Budapestre, akkor is tanácsos megmutatni egy állatorvosnak, mert ő azért sok hasznosat tud vele tenni egy vizsgálat után, és a kérdéseikre is tud majd válaszolni.
Csak egy nagyon alapos szemészeti és hallójárat vizsgálattal lehet választ adni a kérdésre. Az utóbbinak azért van jelentősége, mert elképzelhető, hogy a kutya fülében található, egyensúly szabályózó szerv nem működik rendesen.
A korai kölyökelhullás gyakori oka a herpeszvírus fertőzés. A szukának kétszer:a tüzeléskor és a várható ellés előtti oltással ez a betegség megelőzhető. A császármetszéskor a kölykök légzést és keringést javító gyógyszert szoktak kapni a légzés és a vérkeringés mielőbbi normalizálásához.
Bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvoshoz kellene elvinnie a kutyát , aki vizsgálat után biztosan választ tud adni kérdéseire. Vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist felállítani. Mi is szívesen látjuk a rendelőben, ha az megfelel Önnek! Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Itt nincs szó "megbocsájtás" ról ! Minden kutyát úgy kell nevelni, tanítani, hogy megfelelően eltűrje az egészségügyi és higéniai ápolással együtt járó testkontaktust. Ennek előfeltétele, a fajnak megfelelő tartási körülmény és a megfelelő hierarchikus rangsor. A traumatikus előéletből eredően csak fokozatosan lehet szoktatni a kutyát a szőrzetápolással együtt járó tevékenységekhez. (Ennek részletes leírására itt nincs lehetőség, ajánlom figyelmébe, Heike E. Wagner: KUTYAÁPOLÁS c. könyvét !)