1166. Hogyan azonosítsuk a kutya májdaganatát?
A kutyák májdaganatai lehetnek jó vagy rosszindulatúak. A kutya májrák eredhet a májból vagy átterjedhet a májra a test valamely más részéből.
A kutyák májdaganatai lehetnek jó vagy rosszindulatúak. A kutya májrák eredhet a májból vagy átterjedhet a májra a test valamely más részéből.
A vízfogyasztás rendkívül fontos a kutya egészségére nézve. Tanuld meg mennyit kellene igyanak a kutyák naponta és miért ilyen fontos! Végül bemutatunk egy mókás kerti önitatót is!
Ha kertes házban élsz, és szeretnéd, hogy kutyád bármikor ki tudjon menni a kertbe, érdemes kutyaajtót kialakítani számára. Így azt is megtaníthatod neki, hogy odakint végezze el a dolgát. Sok türelemmel elérheted, hogy kutyád a kutyaajtón keresztül közlekedjen.
Kétség kívül beköszöntött a kánikula, ami fokozott veszélyt jelenthet a kutyánk számára. Mutatjuk, hogyan segítheted átvészelni kedvencednek a forró nyári napokat!
Ha az állatnak bőrproblémái vannak, korpásodik a szőre, sebes és viszket a bőre, nagyon szenvedhet. Ilyenkor a legfontosabb a bőr hidratálása, a gyulladáscsökkentés és a gomba, baktériumok elpusztítása, valamint a bőr védelmi rendszerének helyreállítása.
Pont a teste nem látszik, hogy nem sovány-e, jó kis dundi-e... Amúgy fejről normálisnak tűnik.
1. Az, hogy hányszor eszik, az attól is függ, hogy mit és mennyit... Szóval ha csak kétszer kér, akkor egyen csak kétszer. 2. Ha melege van vagy sokat fut, akkor nagyon liheg. Sőt, ha izgatott, akkor is. Persze egy hosszú szőrű kutyának hamarabb melege lesz... És nagyon tudnak lihegni! Ha hideg van, nem liheg. 3. Igen, sajnos kullancsirtó cseppek használatakor is előfordul, hogy belemegy a kullancs. De kevesebb, mintha nem használtak volna semmit. Még betegséget is kaphat így el a kutya!
Igen, meg lehet tanítani, de arra, hogy csöndben maradjon, már nehezebb. Ugatásra több módszerrel meg lehet tanítani. Lényeges, hogy valamivel lehessen motiválni. Ez lehet labda, kedvenc tárgy vagy eledel. Ha ezek közül valamelyiket már nagyon meg szeretné kapni, addig kell felajánlani neki, amíg nem ugat. Például a kezünkbe vesszük a labdát, és magasra tartott kézzel valamilyen parancsot adunk neki ("ugass", "hangot", "köszönj"). Ha ugat, akkor rögtön odaadjuk neki a labdát. Később már elég a kéz felemelése vagy a parancs, de a jutalmazás lehetőleg soha ne maradjon el. Azt hogy ne ugasson, érdemes egy másik paranccsal is összekötni, mert amíg a kutya szabadon mozoghat, addig ritkán marad csöndben. Parancs lehet a "helyedre", "fekszik" vagy csak "ül", így a hallgatásra rá lehet venni.
A keverék kölyköknél nagyon nehéz előre meghatározni azt, hogy mekkorára nőnek és milyen kutyák lesznek, mivel a genetikai adottságaikat senki nem ismeri. Egy almon belül is lehetnek többféle kiskutyák, például a tacskó méretűtől akár a német juhász méretűig. A nagyobb testű kutyák általában 1 éves korukig nőnek, a kisebbek hamarabb - kb. 8 hónapos korukra - befejezik a növekedést. Az étvágyukat sem lehet meghatározni így távolból. Az etetésükkel kapcsolatos teendőket érzéssel állítja be a gazdi.
Igen, leggyakrabban babesiosist és Lyme-kórt. Mivel komoly betegségekről van szó, vigyék a kutyust mihamarabb állatdokihoz! Ha beleszakadt a kullancs feje, az önmagában nem okoz különösebb gondot, maximum begyullad körülötte és egy idő után kilökődik.