1181. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, melyekre, ha odafigyelünk hosszabb élete lelet macskánknak.
A macskák lenyűgöző lények, akik egyedi módon kommunikálják érzéseiket és szükségleteiket. A személyiségük miatt ráadásul sok ember szereti őket, a népszerűségük pedig olyan nagy, hogy az olyan weboldalak, mint a https://ivibet.com/pl számtalan cicás játékot is biztosítanak. A kutyákkal ellentétben viszont, akiknek a jelzései gyakran egyszerűbbek, a macskák a testbeszéd, a hangadás és a viselkedés kombinációját használják a kifejezésére.
A modern világban egyre szorosabb kapcsolatot ápolunk házi kedvenceinkkel, legyen szó kutyákról, macskákról vagy más kisállatokról. Az életünk részévé váltak, és gyakran osztozunk velük a mindennapjainkban, legyen szó közös sétákról, játékokról vagy akár az otthoni pihenésről. Sok állatbarát számára természetes, hogy kedvenceik az ölükben pihennek, együtt nézik a televíziót, vagy akár az ágyban alszanak. Ezzel a közelséggel azonban olyan problémák is járnak, mint a vedlés és az állati szagok megjelenése a ruházaton és a lakástextíliákon.
Minden antibiotikum receptköteles, a köhögés és torokgyulladás általában vírusfertőzés következménye. Azt ajánlom, forduljon állatorvoshoz, mert egy-két injekció után gyógyul a beteg, így meg hosszú ideig húzhatja.
A csak az egyik szemre terjedő pupillatágulat (anisocoria) lehet súlyosabb központi idegrendszerre terjedő gyulladás vagy egyéb elváltozás tünete is. Nem szokott a szem primer megbetegedéséhez társulni. Lehet, hogy a fülgyulladással van összefüggésben! Szerintem forduljon szemészhez a kérdéssel. Javaslom dr. Szentgáli Zsoltot az Állatorvostudomanyi Egyetemen. Tel.: 478-41-00
Diagnosztizált fülatkás (Otodectes cynotis) fertőzöttségről van szó? Amennyiben igen, az bizony a másik kutyáját is veszélyezteti. Ne feledje, hogy a fül ventillációs szerepet tölt be, a váladékozás oka, a zavar eredete többnyire mélyen rejlik. Ennek kiderítésére sürgősen keressen fel westie-jével egy homeopata állatorvost. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál.
A gyógyszerek felsorolásából ítélve a kutyája szívbeteg és cukorbeteg egyszerre. A szívgyógyszerek adagolását mindig pontosan be kell tartani, esetleges rosszullét esetén egyedileg kell módosítani az adagolásukat. A leírt panasz lehet hirtelen bekövetkező vérnyomásesés (a szívgyógyszer adagja túl magas) vagy vércukorszint-leesés következménye (inzulin adása). A probléma SÚLYOS, ÉLETVESZÉLYES, AZONNAL FORDULJON KEZELŐ ÁLLATORVOSÁHOZ! A kutyus életébe kerülhet. Az adagot módosítani kell.
Ha nagy a baj, sürgősen forduljon állatorvoshoz! Számos krónikus belgyógyászati betegség (veseelégtelenség, májelégtelenség,) mozgásszervi probléma, stb. állhat a tünet mögött.