1181. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, melyekre, ha odafigyelünk hosszabb élete lelet macskánknak.
A macskák lenyűgöző lények, akik egyedi módon kommunikálják érzéseiket és szükségleteiket. A személyiségük miatt ráadásul sok ember szereti őket, a népszerűségük pedig olyan nagy, hogy az olyan weboldalak, mint a https://ivibet.com/pl számtalan cicás játékot is biztosítanak. A kutyákkal ellentétben viszont, akiknek a jelzései gyakran egyszerűbbek, a macskák a testbeszéd, a hangadás és a viselkedés kombinációját használják a kifejezésére.
A modern világban egyre szorosabb kapcsolatot ápolunk házi kedvenceinkkel, legyen szó kutyákról, macskákról vagy más kisállatokról. Az életünk részévé váltak, és gyakran osztozunk velük a mindennapjainkban, legyen szó közös sétákról, játékokról vagy akár az otthoni pihenésről. Sok állatbarát számára természetes, hogy kedvenceik az ölükben pihennek, együtt nézik a televíziót, vagy akár az ágyban alszanak. Ezzel a közelséggel azonban olyan problémák is járnak, mint a vedlés és az állati szagok megjelenése a ruházaton és a lakástextíliákon.
A műtéti bealtatás és így a császármetszéshez való bealtatás is nagy szaktudást igénylő, komoly tevékenység, mely teljes embert igényel. Mint ilyet, általában csak olyan orvos vállal fel, aki birtokában van a dolgok mikéntjének és az altatószerek anyaszervezetre, magzatokra gyakorolt hatásával is tisztában van. Vannak bódító és altatószerek, amelyek anyatejjel is választódhatnak. De ezeket császármetszésnél nem alkalmazzuk. Kevés tapasztalattal nem könnyű egy császármetszéssel született almot felnevelni. Mindig azt tanácsolom, hogy a tapasztalt tenyésztőkkel kell beszélgetni, tanácskozni. Sok tenyésztő szívesen segít, tapasztalatból tudom. Az alomnevelés terén talán sokszor többet is tud egy lelkiismeretes, agilis tenyésztő, mint az állatorvos, aki nem tenyészt kutyát. A kiskutyák elhullásának okát csak akkor lehetne pontosan megállapítani, ha boncolást kérnének. Naposkori alombetegségeket és kölyökelhullást nagyon sok tényező előidézhet.
Valószínű, hogy valamilyen fertőzés, betegség vagy fertőzött takarmány okozza a problémát. A híg széklet több mindenből adódhat, a szín, állag, szag minden betegségnél más és más jellegű. Kérem, írja le részletesen, hogy milyen a madár ürüléke, úgy többet tudnék segíteni. Ha a madár állapota romlik, forduljon állatorvoshoz. (Dr. Beregi Attila, tel.: 06-20-954-9743. Hivatkozzon rám nyugodtan!)
A képből nem tudom megítélni, milyen méretű lesz felnőtt korára, mert tudnom kellene, hogy kb. mennyi idős. Ha tacskó az anyja, akkor ugye rottweiler biztos nem lehet, csak tacskó-rottweiler keverék például. Fajtatiszta tacsi sem lehet, mert ilyen színben nem létezik. Egyszóval szép és aranyos keverék kutya lesz.
Én maradnék a cicákkal. :) Persze mindet azonnal ivartalaníttatnám, mert a verekedésekkor nagyon könnyen összeszedik a halálos leukózis és macska-AIDS vírusokat. A rengeteg árva kiscicáról nem is beszélve, akik rendszeresen születnek kandúrkodásuk következtében. Szóval biztos nem hagynám ott őket, bár lakásban nagyon nehéz az addig szabadon élő és nem ivartalanított kandúrokkal!
Szerintem beteg. El kellene vinni gyorsan állatorvoshoz.