1181. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, melyekre, ha odafigyelünk hosszabb élete lelet macskánknak.
A macskák lenyűgöző lények, akik egyedi módon kommunikálják érzéseiket és szükségleteiket. A személyiségük miatt ráadásul sok ember szereti őket, a népszerűségük pedig olyan nagy, hogy az olyan weboldalak, mint a https://ivibet.com/pl számtalan cicás játékot is biztosítanak. A kutyákkal ellentétben viszont, akiknek a jelzései gyakran egyszerűbbek, a macskák a testbeszéd, a hangadás és a viselkedés kombinációját használják a kifejezésére.
A modern világban egyre szorosabb kapcsolatot ápolunk házi kedvenceinkkel, legyen szó kutyákról, macskákról vagy más kisállatokról. Az életünk részévé váltak, és gyakran osztozunk velük a mindennapjainkban, legyen szó közös sétákról, játékokról vagy akár az otthoni pihenésről. Sok állatbarát számára természetes, hogy kedvenceik az ölükben pihennek, együtt nézik a televíziót, vagy akár az ágyban alszanak. Ezzel a közelséggel azonban olyan problémák is járnak, mint a vedlés és az állati szagok megjelenése a ruházaton és a lakástextíliákon.
Egy elhullott állat halálának az okát találgatással nem lehet megmondani, ehhez mindenképpen fel kellett volna boncoltatni. Ha ez nem történt meg, akkor lehet ugyan sok mindenre gondolni, sok mindent sorba venni, de bizonyíték így egyikre sem lesz. A leírtak alapján elég gyorsan ment el ez a kutyus, és viszonylag kevés értékelhető tünetet produkált, így még nehezebb gondolkozni a történteken. Ebben a fajtában a súlyos szívbetegségek elég gyakoriak, így ez sem zárható ki okként. De ahogy írtam is az előbb, ez is inkább csak okoskodás. Arra a kérdésre pedig, hogy helyesen járt-e el az állatorvos, amikor hazaküldte Önöket, végképp nem lehet jól válaszolni.
Ha a macska hasüregében nagy mennyiségű folyadék található az valószínűleg fertőző hashártyagyulladás/FIP/ miatt van de hashártyagyulladás más okból is létrejöhet és a hasüregben más okból is kialakulhat folyadékgyülem. A has pungálásával nyert minta vizsgálatával az ok megállapítható. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése Hasonló kérdés-válaszok: Macskám nem evett és csak feküdt. Elvittük állatorvoshoz ahol kiderült, hogy valószínűleg FIP-es FIP-es cica kezelése Macska hasnyálmirigy gyulladás 5 éves ivartalanított kandúr macskám hasa kb. másfél hónapja el kezdett nőni. Macska FIP betegsége gyógyítható homeopátiával?
A szürkehályog a szemlencse elhomályosodása. A leírtak alapján ez biztosan nem az. Az időnként megjelenő foltok inkább kötőhártya-gyulladásra utalnak. Ennek megállapítása és szakszerű kezelése miatt javaslom hogy keressenek fel egy állatorvost. Hogyan gyógyítsuk kedvencünk kötőhártya gyulladását? Még több kötőhártya-gyulladással kapcsolatos kérdés-válasz itt olvasható>>
Elnézést kérek rögtön az elején, de úgy látom, a kedves kérdezőben kicsit kavarognak a a különféle vizsgálatok. A genetikai vizsgálatok csak az örökölhető és így tovább adható betegségekről adnak információkat, míg az egyéb felsorolt vizsgálatok, amiket a levele végén említett, csak az "egyebekről". azt, hogy a tacskóknál mi örökölhető, így most nem tudom megmondani, ennek alaposan utána kellene nézni. Viszont, miután itt nem egy törzskönyves, hanem lényegében ajándékba adott kutyáról van szó, nagyon meg kellene fontolni, hogy megéri-e ennyi vizsgálatot elvégeztetni egyáltalán? A vizsgálatok végösszege sok tízezer Forint lehet (de akár több is), rengeteg helyre kellene elvinni a kölyköt, stb. Kérdés, hogy miért lenne/van erre szükség? Ha "hibátlan" kölyköt szeretne, vegyen minősített tenyésztőtől akár garanciákkal kutyakölyköt. (Igaz, ennek az ára sem lesz kevés!) Ha meg ajándékba adják, akkor nem hiszem, hogy érdemes ezzel a kérdéssel ilyen mélységekig foglalkozniuk. Tudtad-e a tacskóról? A rövidszőrű tacskó nem kedveli a szomszéd gyerekeket Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál
Kedves Kérdező! A leirtak alapján sehogy. Keresse fel állatorvosát és injekcióban megkapja a szükséges gyógyszereket. Dr.Puskás Gábor Talán mégis segítenek az alábbi trükkök: Hogyan adjunk be gyógyszert az állatnak? Hogyan adjunk be gyógyszert a macskának? Tuti módszer videóval! Állatgyógyszerek beadása