1181. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, melyekre, ha odafigyelünk hosszabb élete lelet macskánknak.
A macskák lenyűgöző lények, akik egyedi módon kommunikálják érzéseiket és szükségleteiket. A személyiségük miatt ráadásul sok ember szereti őket, a népszerűségük pedig olyan nagy, hogy az olyan weboldalak, mint a https://ivibet.com/pl számtalan cicás játékot is biztosítanak. A kutyákkal ellentétben viszont, akiknek a jelzései gyakran egyszerűbbek, a macskák a testbeszéd, a hangadás és a viselkedés kombinációját használják a kifejezésére.
A modern világban egyre szorosabb kapcsolatot ápolunk házi kedvenceinkkel, legyen szó kutyákról, macskákról vagy más kisállatokról. Az életünk részévé váltak, és gyakran osztozunk velük a mindennapjainkban, legyen szó közös sétákról, játékokról vagy akár az otthoni pihenésről. Sok állatbarát számára természetes, hogy kedvenceik az ölükben pihennek, együtt nézik a televíziót, vagy akár az ágyban alszanak. Ezzel a közelséggel azonban olyan problémák is járnak, mint a vedlés és az állati szagok megjelenése a ruházaton és a lakástextíliákon.
Az ilyen szimmetrikus szőrhullásnak általában hormonális oka van: cukorbetgség, pajzsmirigy túlműködés vagy Cushing-kór. Ritkábban allergiás eredetű. A pontos diagnózishoz vérvizsgálat szükséges és annak erdménye alapján célzottan lehet kezelni. Cukorbetegség - tünetei A cukorbetegség első jelei macskáknál Kutyák és macskák pajzsmirigy betegségei Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás
Kedves Brigitta! Sok okosat sajnos nem tudok válaszolni. Ezt a jelenséget, tünetet nagyon nehéz lesz a valós nevén megnevezni. Szóba jöhetne az epilepszia, de azért az elég tipikusan szokott jelentkezni. Szóba jöhet anyagcsere zavar (betegség), ami megváltoztatja a sejtműködéseket. Nagyon alapos vérlabor vizsgálatot javasolnék elvégeztetni, de nem csak a szokásos "rutint", hanem speciális dolgokat is meg kellene nézetni (pl. kálcium, magnézium, egyéb ionok, hormonok, stb), mert ezek eltérései is okozhatnak ilyesmit. Érdemes lehetne esetleg az Állatorvostudományi Egyetem Klinikáját is felkeresni, ott sok okos állatorvos dolgozik, akik járatosabban a különlegességekben,mint az átlag praktizálók. De tudniuk kell, hogy sajnos azzal az eredménnyel is záródhatnak a vizsgálatok, hogy nemigen derül ki semmi.
A hirtelen változtatás gyomorbántalmakat vagy hasmenést okozhat a kiscicának. A kiscica 4-5 hetes kortól naponta ötször eszik. A szilárd táplálékra való szoktatást körülbelül 4 hetes korában kezdhetjük el. Eleinte meleg cicatejbe áztassunk egy kis száraztápot vagy konzerv macskatápot, hogy rákapjanak az ízére, majd fokozatosan álljunk át a szilárd eledelre! Bővebben: A kiscicák etetése Kiscica a családban: etetés, itatás, gondozás, szoktatás Vajon egészséges az eladó kiscica? Milyen költségekkel jár egy kiscica? Még több kiscica hányás, hasmenés kérdés-válasz itt
Kedves Orsolya! Köszönjük szépen a megkeresést. Nagyon fontos lenne elsôsorban ezt a 9 éves nyuszit megmutatni egy kompetens, nyùlértô állatorvosnak, mert a lecsökkent étvágy, és a korgó gyomor nem jó jel. Poci fàjdalmai is lehetnek, illetve ha nem elegendô a rost bevitel, akkor a nyuszit mesterségesen etetni is kellene( Critical care vagy Trovet készítménnyel). Az idegrendszeri tünetekre nagyon jó a millgamma, de ezt más orvosságokkal kombinàlva szoktàk alkalmazni(pl egy ferdocat vagy panacur kùra e cuniculi gyanunàl). Kérem a fentiek miatt, és mert a nyuszi nincs jòl, mihamarabb keressenek fel egy egzotikus végzettséggel rendelkezô àllatorvost, egy korrekt diagnózis felàllítàsa céljàból. Üdvözlettel Meier Krisztina Az idősödő nyuszi gondozása Hogyan tartsunk törpenyuszit? Mivel és hogyan etessük a nyulat?
Röviden próbálok válaszolni: A zöldségeket adhatja neki, a mesterséges édesítők kutyára veszélyesek, főleg a nyírfacukor, de én macskának sem javasolnám. A zsiradék mindegy, de a baromfizsír a legjobb. Szalonnát, töpörtyűt nem adnék neki, felesleges ilyen zsírokkal terhelni az emésztőrendszerét. Még több MACSKA TÁPLÁLKOZÁS>>