1181. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, melyekre, ha odafigyelünk hosszabb élete lelet macskánknak.
A macskák lenyűgöző lények, akik egyedi módon kommunikálják érzéseiket és szükségleteiket. A személyiségük miatt ráadásul sok ember szereti őket, a népszerűségük pedig olyan nagy, hogy az olyan weboldalak, mint a https://ivibet.com/pl számtalan cicás játékot is biztosítanak. A kutyákkal ellentétben viszont, akiknek a jelzései gyakran egyszerűbbek, a macskák a testbeszéd, a hangadás és a viselkedés kombinációját használják a kifejezésére.
A modern világban egyre szorosabb kapcsolatot ápolunk házi kedvenceinkkel, legyen szó kutyákról, macskákról vagy más kisállatokról. Az életünk részévé váltak, és gyakran osztozunk velük a mindennapjainkban, legyen szó közös sétákról, játékokról vagy akár az otthoni pihenésről. Sok állatbarát számára természetes, hogy kedvenceik az ölükben pihennek, együtt nézik a televíziót, vagy akár az ágyban alszanak. Ezzel a közelséggel azonban olyan problémák is járnak, mint a vedlés és az állati szagok megjelenése a ruházaton és a lakástextíliákon.
Kedves Gazdi! Ez bizony lehet komoly probléma is, pl. vándorló bőr alatti idegentest (toklász), vagy fertőző betegségek résztünete ( leishmaniasis, bőrférgesség, szisztémás gombás fertőzés stb.). Jó lenne mihamarébb megmutatni állatorvosnak. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Bőrférgesség kutyáknál: az alattomos kórt szúnyog terjeszti Toklász a kutya orrában, fülében tappancsában Pyoderma, a kutyakölykök gyakori bőrfertőzése
Kedves Gazdi! A szemölcsöt általában esszenciális olajokkal lehet ecsetelni, amik szépen le szokták szárítani, de mivel az Ön kutyusánál ez a szemölcs a szemén van, ezért ezt a megoldást semmiképpen nem javaslom! Homeopátiával lehet a szervezetet áthangolni, hogy az idősebb korban gyakran megjelenő szemölcsök kevésbé jöjjenek elő, viszont ha a szemölcs már olyan állapotban van, hogy gennyedzik, akkor sajnos a műtéti eltávolítás az egyetlen megoldás. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata
A leírtak alapján az a véleményem, hogy a cicájuk esetében -minden eddigi vizsgálat ellenére- nincs még pontos és valós diagnózis, maximum feltételezések vannak. Ezek alapján a gyógykezelés eredményessége is bizonytalan. Ezt minden bizonnyal tetézi, hogy az immunrendszere elég gyenge lehet. (Ezt viszont biztosan nem a kapott védőoltások okozhatták!) Én gyógyszert biztosan nem ajánlok, legfeljebb egy (vagy több) igen alapos újabb állatorvosi vizsgálatot (pontosabban egy alapos kivizsgálást) ajánlanék, akár egy másik állatorvosnál, mint aki eddig kezelte őt. Ebbe beletartozna számos vérvizsgálat (nem csak vérkép és ilyen egyszerű dolgok, hanem pl. FIV és FeLV betegségekre szűrés), mellkas röntgen több irányból (nincs-e szabad mellűri folyadék gyülem?), stb.... Jó válaszokat csak jól feltett kérdésekre lehet kapni! (Már úgy értem, hogy diagnózis felállítása ügyében.)
Üdvözlöm! A kép alapján szerintem egy gyógyuló seb lehet. Egy égés (túl közel volt a melegítőhöz), vagy esés következtében jött létre és már gyógyulóban van. Ha azonban terjed, növekszik, akkor azonal specialista állatorvoshoz kell vinni!
Kedves kérdező! A videó sokat segítene. Esetleg az alapítvány oldalán el tudja nekünk küldeni. Ha hátrafelé esik/ugrik, mintha szaltózni akarna, az backflipping-szindróma, ami egy idegrendszeri betegség, és a beltenyésztés okozza. Sajnos a kereskedésekben/szaporítóknál szinte mindig beltenyésztettek az állatok, ezért sem szabadna onnan vásárolni. Ezzel nem lehet mit tenni, nem gyógyítható. A helyét érdemes úgy kialakítani, hogy ne tudjon meggsérülni, ha hátradobja magát, ne tudjon emeltről lezuhanni stb. Ha nagyon gyakoriak a szaltók, mondhatni állandók egész nap, akkor a leghumánusabb az eutanázia. Ha nem hátravágódik, hanem oldalra dől, vagy másképp dobaj el magát, az egyéb betegségre utalhat, amivel egy hozzáértő egzotikus állatorvost kellene felkeresn mihamarabb. Írjon bátran, ha tudunk segíteni! Ilyen jutalomfalattal kínáld hörcsögöd!