116. Vessünk véget az állatkínzásoknak!
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
A mókusnak folyton rágnia kell valami keményet, hogy ne nőjön túl nagyra a foga.
A Lyme-kór az egyik leggyakoribb, kullancsok által terjesztett betegség a világon. A kórokozó egy baktérium, a Borrelia burgdorferi, amely Európában és Észak- Amerikában honos. Fogékony az ember és a házi- illetve vadon élő állatok jelentős hányada.
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
A cica szeme minden bizonnyal meg fog gyógyulni. Macskáknál, főleg tenyészetből származóknál nagyon gyakoriak a hasonló problémák. Nem biztos, hogy az első alkalommal választott szemcsepp megfelelő és végleges gyógyulást biztosít. Ilyenkor más szemészeti készítményt szoktunk alkalmazni, illetve laboratóriumi tenyésztésre is szoktunk mintát venni, hogy kiderüljön, milyen kórokozó okozza a kötőhártya-gyulladást és azt milyen gyógyszerrel lehet elpusztítani.
Vajon mióta tart ez az állapot és minden evés után hány? Mindenképpen állatorvoshoz kelllene vinni a kutyát, hiszen a tartós, minden evés után jelentkező hányás nagyon komoly betegség tünete is lehet.
Ha Budapesten vagy környékén tetszik élni, akkor a gekkó orvoslására a legmegfelelőbb hely az Állatorvostudományi Egyetem Belgyógyászati Tanszéke, itt Dr. Beregi Attila specialitása az egzotikus állatok gyógyítása. A bejelentkezés előzetes telefonegyeztetés alapján történik. Telefonszám: (06-1) 478-4138, (06-20) 954-9793. Ha vidéken tetszik élni, ebben az esetben meg kell keresni azt a legközelebbi kisállatgyógyász szakállatorvost, aki egzotikus állatok gyógyításával foglalkozik.
Az ivartalanítás után nem változik meg a nemi besorolása a kutyának, de bizonyos helyzetekben fajtársaival aggresszívebb lehet. Ez azért nem általánosítható, és függ az egyedi szocializáltságtól. Hazánkban a kutyaetológia gyerekcipőben jár, kevés fellelhető szakirodalom van, ajánlom az Állatorvos-tudományi Kar könyvtárát felkeresni az ügyben.
Több oka is lehet annak, hogy a cicának bedagadt az arca: verekedés közben megsérült és ennek következtében tályog alakult ki. Rovarcsípés, nyálmirigygyulladás, cysta, foggyökér-gyulladás, arckoponya és állkapocs csontizületének gyulladásos megbetegedése. Mivel gyorsan alakult ki és kifejezetten fájdalmas, úgy gondolom gyulladásos folyamat (talán tályog) van a háttérben. Ha nem múlna el egy-két nap alatt az elváltozás, mindenképpen javaslom, hogy forduljon állatorvosodhoz. Ugyan is a fájdalom zavarja a cicát az evésben, illetve ha gennyes folyamat áll a háttérben, úgy magas láz alakulhat ki és a cica szervezetének egészségét veszélyeztető anyagok szívódhatnak föl. Javaslom, hogy éhgyomorra vigye a cicát az állatorvoshoz, mert a vizsgálathoz és a kezeléshez is szükség lehet a bódításához.