116. Vessünk véget az állatkínzásoknak!
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
A mókusnak folyton rágnia kell valami keményet, hogy ne nőjön túl nagyra a foga.
A Lyme-kór az egyik leggyakoribb, kullancsok által terjesztett betegség a világon. A kórokozó egy baktérium, a Borrelia burgdorferi, amely Európában és Észak- Amerikában honos. Fogékony az ember és a házi- illetve vadon élő állatok jelentős hányada.
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ivaros kandúrnál feltétlen csináltasson FeLV / FIV tesztet vérből. A macska leukózis, macska AIDS, és egyéb vírusos macskabetegségek is okozhatnak nyelv fekélyt. Az ivartalanítás többek között emiatt is fontos. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban
Tisztelt Kérdezô! A mellékelt képekröl nem lehet dönteni.Börkaparék vizsgálatot ajánlok elvégeztetni. Dr.Puskás Gábor
A 13 kg-os kutyának mindenképp egy egész tablettát kell beadni ha megfelelő hatást akar elérni.
Több dolog is okozhatja ezt a duzzanatot: Vérömleny, tályog, daganat. A pontos diagnózist és a szükséges terápiát csak egy szakszerű állatorvosi vizsgálat tudná megállapítani. Háziállatok daganatos betegségeinek gyógyítása Házikedvenceink harci sérülései
Az igazi szőrtüszőatka betegség kezelése nem egyszerű dolog! A gyógyuláshoz nem elég 1- 2 injekció, ennel sokkal összetettebb kezelésre van szükség ! Tabletta erre pedig nincs. Nagyon fontos a kiegészítő antibiotikumos kezelés, az atkaölő gyógyszeres fürdetés (akár többször is) és az immunállapot javítása. Azt javaslom forduljon másik állatorvoshoz, mert e nélkül nem nagyon lesz eredmény. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás?