116. Vessünk véget az állatkínzásoknak!
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
A mókusnak folyton rágnia kell valami keményet, hogy ne nőjön túl nagyra a foga.
A Lyme-kór az egyik leggyakoribb, kullancsok által terjesztett betegség a világon. A kórokozó egy baktérium, a Borrelia burgdorferi, amely Európában és Észak- Amerikában honos. Fogékony az ember és a házi- illetve vadon élő állatok jelentős hányada.
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Üdvözlöm! Először is ő nem campbell törpehörcsög, Magyarországon nincs már campbell, kereskedésbe nem is voltak. Hibrid dzsungáriai törpehörcsög. Ez a szemcsepp sajnos nem jó neki. Tobrex-et szoktak hörcsögnek felírni szemcseppnek. Illetve a kamilla szárító hatású, nem szabad szemre tenni. Mindenképp antibiotikum kellene neki. Merre laktok? Horcsoginfo.hu oldalon van fent egy hörcsögökhöz értő orvosos lista, nézd meg kérlek. Ha tudsz lépj be a hörcsög imádók csoportba, hátha valaki tud segíteni fuvarral! Mindenképp kéne lássa orvos! :(
Kedves Kérdező! A tengerimalaccal azonnal egzotikus végzettségű állatorvoshoz kell rohanni, sajnos ezek a tünetek egy nagyon nagyon rossz állapotban lévő malacka tüneteit mutatják. Meg kell vonni tőle minden zöldséget, gyümölcsöt és az orvos különböző gyógyerekkel megpróbálja az emésztést helyretenni, ha ez még lehetséges.
Nem tudok mást (és okosabbat) tanácsolni, mint azt, hogy minél előbb vigyék el a kutyát állatorvoshoz, és nézessék meg a hüvelyét, méhszáját (megfelelő eszközökkel elvégezve a betekintést), mert ez a biztos! Minden más "okoskodás" csak felesleges időhúzás!
Tudni kéne mit és mennyit kap? Vér laborvizsgálat is fontos lenne. Forduljon állatorvoshoz,hogy ki tudják vizsgálni a kutyát!.
Kedves Kérdező El kellene vinni a tengerimalackát egzotikus végzettségű szakállatorvoshoz. A leírt tünetek alapján lehet gombásodás, vagy atka is, viszont a kezelési mód másmilyen. Az orvos gombásodásra krémet fog ajánlani, atkásságra vagy cseppenteni fognak, vagy szurit kap, attól függően mennyire súlyos az állapot. Mivel ezek fertőzőek, így a társát is kezeltetni kell. Valamint a lakóhelyüket fertőtleníteni: Ketrecet kimosni ecettel, forró vízzel és minden berendezési tárgyukat is átmosni.