1201. Egy kiéhezett kutya táplálása
A „sovány” túl enyhe szó arra, hogy leírjuk a fiatal keverék terrier állapotát. Ennek a szomorú jószágnak nem ismertük a történetét azon kívül, hogy leromlott állapotban találtunk rá.
A „sovány” túl enyhe szó arra, hogy leírjuk a fiatal keverék terrier állapotát. Ennek a szomorú jószágnak nem ismertük a történetét azon kívül, hogy leromlott állapotban találtunk rá.
Személyes ajánlás egy elégedett gazdától kiváló módja annak, hogy megfelelő tenyésztőt találjunk, amennyiben elhatároztuk, hogy kölyökkutyát viszünk otthonunkba. Kitől érdemes érdeklődni?
Az ember legjobb barátja a farkas háziasításával jelent meg mintegy 12.000 évvel ezelőtt, de ezt a számot a mai napig vitatják. A kutyákat azóta is tenyésztik, számtalan változatuk örökletes alkati tényezőknek, vagy tudatos tenyésztési beavatkozásoknak köszönhető.
Képzeljünk el egy olyan társadalmat, ahol szavak nélkül is megértik egymást annak tagjai, csupán a pillanatnyi hangulat- és hangjelzések segítségével folyik a kommunikáció. A macskák is tudnak „beszélgetni" akár egymással, akár az emberrel, anélkül, hogy egy szót is kiejtenének. Hogyan csinálják? Hogyan köszönti egymást két macska? Vajon a természetben a macska is hierarchikus rendbe szerveződve él akárcsak a kutya?
A Cornish Rex macskák remek háziállatok. Arisztokratikus a megjelenésük, elbűvölőek, nagyon intelligensek, rettenetesen ragaszkodóak és szelídek, ugyanakkor csintalanok, mintha soha nem öregednének meg.
Igen, amíg nincs meg az első 4 oltása, addig könnyen elkaphatja az életveszélyes fertőző betegségeket, amik ellen oltunk! Tehát történhet baja.
Előfordul, hogy nem alakul ki a megfelelő csontos koponya. Esetleg agysérv vagy vízfej is lehet, ha nagyob a feje. Vigye el szakemberhez, egy alapos röntgen- vagy ultrahangvizsgálat ki fogja deríteni.
Távolból nem tudom megítélni, hogy "jól tették"-e. Ha egy állat szenved és javulásra nincs remény, akkor segíteni kell rajta, néha sajnos ilyen formában. A másik kutyus biztos sokáig nem felejti még el a barátját, de idővel biztos beletörődik a hiányába.
A fokhagyma nem káros, maximum büdösek lesznek tőle. Egyék, ha szeretik. Csirkemájat is kaphatnak, de ne sokat. Főleg fiatal állatoknál túl lehet adagolni az A-vitamint túlzott májetetéssel. A leírt tápadagolás megfelelő, de én azért még a csirkehúst is megfőzném, biztos, ami biztos alapon, mert tartok a salmonellózistól. És az is igaz, hogy a helyes táplálással sok betegség megelőzhető!
Egyszerűen magukra kell hagyni őket, és majd megoldják egymás között. Jobb, ha nem avatkozunk be. Pár nap vagy hét alatt megszokják és megszeretik egymást. Közbeavatkozni csak akkor kell, ha durvaságot tapasztalunk a kutyák irányából.