121. Csincsilla: ezeket gondold végig, mielőtt magadhoz vennéd!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
Az időjárásváltozás nemcsak minket, embereket, hanem a háziállatainkat is megviselheti. Mutatjuk, honnan tudhatod, ha a kedvenced érzékeny a frontokra!
Ha hüllőbeszerzésen gondolkodunk, akkor meg kell ismerkednünk a CITES-al is. A CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora).
A törpenyúl ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Általában nagyobb testű fajtákban jelentkezik (pl. német juhászkutya, labrador, rottweiler, masztiff), de gyakran találkozunk kisebb fajtáknál is ezzel a betegséggel (vizsla, pumi).
A kutyája hasa alján lévő elváltozásokat tanácsos lenne egy álatorvosnak megmutatni. A bőrbetegségek kezdeti tünetei legtöbbször enyhék és csak helyenként fordulnak elő, de hamarosan testszerte hasonló pörkök megjelenhetnek. Egy állatorvos meg tudja állapítani azt, hogy kell-e kezelni, ha igen, hogyan és mivel. Az állatok szépészeti és "divat diktálta trend" szerinti mindennemű csonkítása, így a kutyák farokcsonkítása is TILOS. Az állatvédelmi törvény rendelkezik ezzel kapcsolatban. A tenyésztő egyesületek is, megváltoztatva a fajtastandardjukat, ezek ellen a csonkítások ellen harcolnak.
Igen, van. A tüzelő kutyák vérében emelkedő tendenciát mutat a progeszteron hormon szintje. Ezt a hormont lehet erre specializálódott állatorvosi laborban megvizsgáltatni. Ebben az Ön állatorvosa biztosan segítségére lesz. Egymás utáni két-három vérvétellel lehet nagyon pontosan meghatározni a tüzelést.
Az árakkal kapcsolatban nem tudok semmit sem mondani, mert mindehol más és más ára van a beavatkozásoknak. De azt gondolom, ez a beavatkozás nem lehet túl drága.
Az állatorvosát sürgősen látogassa meg, mert egy általunk nem veszélyesnek ítélt vérzés a papagájok számára életveszélyes elvérzéshez vezethet.
Valószínűleg kötőhártya-gyulladása van a kiskutyának. A rövidorrú fajtáknál sokszor előfordul. Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy kell-e kezelni és ha igen, milyen gyógyszerrel, mennyi ideig. Néha az is okozhat hasonló tüneteket, hogy egyszerűen a szőrszál belekerül a szemrésbe és az zavarja, irritálja a kutya szemét.