1251. Veszettség: a világ egyik legveszélyesebb halálos betegsége
Ez a veszélyes betegség évente 59 000 ember haláláért felelős. Hogyan lehet megelőzni?
Ez a veszélyes betegség évente 59 000 ember haláláért felelős. Hogyan lehet megelőzni?
Az IKEA Élet Otthon kutatás szerint a kedvencekkel élők sokkal inkább elviselik a kutyák és macskák okozta koszt, rendetlenséget, mint partnerükét. Nálatok mi a helyzet?
Magyarországon megfigyelhető az Y generáció egyre tudatosabb magatartása a kisállattartásban, és összességében véve elmondható, hogy egyre több házi kedvenc költözik a városi otthonokba, azonban a hazai állattartási kultúrának még mindig sokat kell fejlődnie, míg eljut a nyugati országok szintjére
Egy friss nemzetközi felmérés szerint az európaiak többsége ugyan tisztában van a megelőzés fontosságával, sok gazdi mégsem tájékozódik megfelelően a kisállatokkal töltött közös nyaralás előtt. Az állattartók 13 százaléka sosem alkalmaz parazitaellenes kezelést, negyedüknek pedig hiányosak az ismeretei az állatok által közvetített betegségekről.
Darunéző túrák, madárgyűrűzés, fotós futam, kisvonatozás a halvasúton és számos gyermekprogram várja azokat, akik szombaton ellátogatnak a VII. Fehértavi Darvadozásra Szeged mellé - tájékoztatták a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság az MTI-t.
A levágott, megpörkölődött bajusz szőrök néhány hónap alatt megnőnek, nincs velük semmi teendő DE ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni. Ha arra gondolt a kedves gazdi, hogy a bajuszszőr hiánya okozná ezt a tünetet, meg kell cáfoljam. Nem okoz semmilyen egyensúlyzavart a bajuszszőr részleges vagy teljes hiánya.
Kedves gazdi! Ne adja fel, sajnos vannak ilyen házikedvencek, akikkel foglakozni kell, hogy "kineveljük belőle" az agressziót. Az alábbi cikkek segíthetnek: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/az-agresszivitas-formai-kezelese-homeopatiaval/4232/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macska-durva-jatek/5271/
Kedves Érdeklődő, Jó lenne tudni, hogy történt-e valami változás, új bútor, szőnyeg, új vendég a házban. Bármi ami megzavarhatta a cicát. Ha semmi ilyesmi nincs, akkor előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. Leszoktatásról lehetőségek: • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni Ez a cikk is segíthet >>>
Kedves Érdeklődő, nem valószínű, hogy perzsa, mert azoknak tömzsibb, kissé "benyomott" fejük van, de nem is fajtatiszta török angóra, mert annak hosszúkásabb. Szerintem neki van egy kis szibériai macska beütése, előfordulhat, hogy nem fajtatiszta, de gyönyörű :)
Kedves Gazdi! Számtalan oka lehet a bélhurutnak (pl. táplálkozási rendellenességek (sok tej, tészta, nyers hús), bakteriális/parazitás fertőzések, eseteg egyéb problémák), amit csak székletvizsgálattal és részletes klinikai vizsgálattal lehet kideríteni és gyorsan meggyógyítani. Addig is, amíg eljut az orvoshoz, pépesítsen össze nyers csirkenyakat, adjon azt a macskának. Tényleg törje pépesre! Cicájának minőségi macskatápot ajánlunk (IAMS, Hill's, Royal Canin), olyat, ami lehetőség szerint nem tartalmaz szóját. Ha erre nincs lehetőség, etessen csontozott főtt húst.