1251. Veszettség: a világ egyik legveszélyesebb halálos betegsége
Ez a veszélyes betegség évente 59 000 ember haláláért felelős. Hogyan lehet megelőzni?
Ez a veszélyes betegség évente 59 000 ember haláláért felelős. Hogyan lehet megelőzni?
Az IKEA Élet Otthon kutatás szerint a kedvencekkel élők sokkal inkább elviselik a kutyák és macskák okozta koszt, rendetlenséget, mint partnerükét. Nálatok mi a helyzet?
Magyarországon megfigyelhető az Y generáció egyre tudatosabb magatartása a kisállattartásban, és összességében véve elmondható, hogy egyre több házi kedvenc költözik a városi otthonokba, azonban a hazai állattartási kultúrának még mindig sokat kell fejlődnie, míg eljut a nyugati országok szintjére
Egy friss nemzetközi felmérés szerint az európaiak többsége ugyan tisztában van a megelőzés fontosságával, sok gazdi mégsem tájékozódik megfelelően a kisállatokkal töltött közös nyaralás előtt. Az állattartók 13 százaléka sosem alkalmaz parazitaellenes kezelést, negyedüknek pedig hiányosak az ismeretei az állatok által közvetített betegségekről.
Darunéző túrák, madárgyűrűzés, fotós futam, kisvonatozás a halvasúton és számos gyermekprogram várja azokat, akik szombaton ellátogatnak a VII. Fehértavi Darvadozásra Szeged mellé - tájékoztatták a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság az MTI-t.
Kedves GAzdi! Tévhit, hogy a benti macska nem lehet bolhás, mi emberek is bevihetjük kintről a bolhapetéket... A bolhairtásra a Frontline Combo tökéletes csepp (még az Advocate is jó), de nem irtja ki a már egész lakásban/ház körül elszaporodott bolhákat.. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray). A sebesre vakarás valószínűleg a bolhaekcéma miatt van. Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergiás, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek. Tehát irány az állatorvos! Ha olvasna a témáról >>
Kedves gazdi, a cicának pedig állatorvosi segítségre van szüksége, Ön nem tud rajta segíteni. Próbálja meg ezt az állatorvosi rendelőt, ők talán segítenek akkor is ha nehéz helyzetben vannak: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/csalad-utcai-kisallatrendelo/65/
Kedves gazdi! Amennyiben a macska az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés. Egy felelős állattartó, ha beteg az állata -csakúgy mint a gyereke - akkor orvoshoz viszi!
A széncinegének B és D odú kihelyezése szükséges, akár kis odútelepek kialakítása is lehetséges, például iskolai szakkörök keretében: 2-3 méteres magasság elegendő, faágról lógatva, fatörzsre rögzítve vagy épület falára (részletek >>) Odútakarítás, -karbantartás: a költések után (kb. május és július végén) távolítsuk el az elhasználódott fészekanyagot (részletek >>) Egész évben itassunk (részletek >>) Létesítsünk porfürdőt (részletek >>) Téli madáretetés az első fagyoktól ezek megszűntéig (október végétől március közepéig) sótlan napraforgóval, cinkegolyóval, gallycsonkra szúrt almával (részletek >>) A fiatalok a teljes röpképesség elérése előtt elhagyják az odút, ezért a kertben talált tollas fiókákat nem kell „megmenteni”, a szülők gondoskodnak róluk (részletek >>) Macskatartóként felelős magatartással járuljon hozzá a házi macska probléma megoldásához. Ezek az állatok a nemtörődöm gazdák felelőtlensége miatt sok helyen annyira elszaporodtak, hogy különösen a fiókareptetési időszakban és a téli etetőkön rengeteg énekesmadarat, köztük széncinegét is elpusztítanak (részletek >>) Lépjen be Ön is a Madárbarát kert programba, legyen "hivatalos" madárvédő, szerezze meg a madárbarát elismerő címet és táblát (részletek >>)
ha a macska sokat vakarja a fülét, akkor akár lehet rühös is. Ez kíméletlen viszketést okoz, de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Emberre veszélytelen, de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó, mert az állat szenved tőle, és társait (ha vannak) tovább fertőzi.