1256. A legtutibb macskalétrák kint és bent
Ha a macskádat kényeztetni szeretnéd vagy van egy morcos kutyád, akit ki kellene kerülni a kijárás közben, megoldás lehet egy macskalétra építése. Összegyűjtöttük pár mutatós ötletet.
Ha a macskádat kényeztetni szeretnéd vagy van egy morcos kutyád, akit ki kellene kerülni a kijárás közben, megoldás lehet egy macskalétra építése. Összegyűjtöttük pár mutatós ötletet.
Az ELTE Etológia Tanszék kutatói újabb érdekes eredményeket értek el a macska-ember kapcsolat vizsgálata során. Arra a kérdésre keresték a választ, vajon a kedvencként tartott macskák követik-e egy számukra ismeretlen személy fejfordítással küldött jelzéseit egy választós tesztben.
Vajon mindannyian tisztában vagyunk a kisállat cukorbetegség veszélyével? A megfelelő tájékozódás elengedhetetlen, hiszen a betegség évről-évre egyre több kisállatot érint világszerte.
Nem csak a gyerekek számára nagy öröm a hóesése, kutyáink, macskáink, sőt még akár a vadászgörény is hasonlóan örülnek a fehér hótakarónak. Videó és néhány hasznos tanács!
Még a távolból érkező zajokra is érzékenyen reagál a kutyád? Segítünk, hogy meg tudd nyugtatni.
Kedves Kérdező! A macskák viselkedéstana egy elég bonyolult tudományág, rendkívül sok dolog befolyásolja az általuk mutatott magatartásformát. Néhány tanácsot azért tudunk adni: A lehetőségek: • ivartalanítás• az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Kedves Kérdezõ! A macskáknak nem egyszerü feladat bármilyen tablettát beadni. Féreghajtás céljára vásárolható tubusos kiszerelésû paszta,melyet nyelvére,tappancsára vagy az ételébe kenhet. Ezt javaslom csak állatgyógyszertárban beszerezni és megismételni a cicánál. Ne feledje,a macskákat negyedévente féregteleníteni kell. Dr.Puskás Gábor
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanaban tanácsot lehetne adni...
Férgességtől nem valószínű hogy véres lenne a cica feneke. Érdemes lenne megvizsgáltatni állatorvossal. Jó lenne, ha a bélsárból is tudna mintát vinni. Nem a legyektől lehetnek bélférgesek a macskák.
Igen, lesz - visszafordíthatatlan viselkedési rendellenesség a későbbi időszakban. Ráadásul a dolognak van egy jogi oldala is: A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. §-a a következő (15) és (16) bekezdéssel egészül ki: „(15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani."