1266. Kutya: rühtől kialakuló másodlagos fertőzések
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Mind emberek, mind kutyák esetében a zöldhályog (glaukóma) igen súlyos látászavar, amelyet a szemben megnövekvő nyomás okoz. A zöldhályogosodás során sérül a retina és a látóidegek is, ami akár a látás elvesztéséhez vezethet.
Lehet szabadon, de egy homokos területet mindenképpen kell biztosítani neki, ahol elvégezheti a dolgát és természeteshez közeli környezetben érezheti magát. Szerintem érdemes egy nagy terráriumot berendezni a tekinek és abból időnként szabadon engedni. Ilyenkor viszont mindig figyelni kell, nehogy baleset (rálépés, leesés, kutyaharapás) érje!
A képből nem tudom megítélni, milyen méretű lesz felnőtt korára, mert tudnom kellene, hogy kb. mennyi idős. Ha tacskó az anyja, akkor ugye rottweiler biztos nem lehet, csak tacskó-rottweiler keverék például. Fajtatiszta tacsi sem lehet, mert ilyen színben nem létezik. Egyszóval szép és aranyos keverék kutya lesz.
Én elmennék egy menhelyre és választanék egy aranyos, kedves (mind ilyen!!) árva kutyust. Biztos nagyon hálás és odaadó lesz a nagymamájával. Akár még felnőtt kutyát is be lehet fogadni, hiszen ekkor már látszik a végleges testméret, küllem, illetve láthatók a belső tulajdonságai is.
Lehet tejport kapni pár száz forintért is, például Kondimilk néven. A legtöbb helyen kapható.
Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen ivarú kutyust fogadnak be. Legalábbis "cicaszempontból".