1276. Mennyi ideig lehet a kutyát magára hagyni?
Ha hosszú ideig szándékozod magára hagyni kutyádat, ne csodálkozz az időközben kialakult furcsa viselkedésén. Amikor az állat egyedül van, két nagy problémával kell szembenéznie.
Ha hosszú ideig szándékozod magára hagyni kutyádat, ne csodálkozz az időközben kialakult furcsa viselkedésén. Amikor az állat egyedül van, két nagy problémával kell szembenéznie.
Egy jó kutyatulajdonos szeretne kutyája számára jó egészségi állapotot és hosszú életet biztosítani. Valószínűleg te is azt szeretnéd, hogy kutyád boldog és egészséges legyen. Ha a következő útmutatókat betartod, sikerülhet az állatot a jólét ösvényén tartanod.
Úgy veszed észre, hogy kutyád kezd ellustulni? Ennek te is lehetsz az okozója, még ha nem is tudsz róla...
Össze vagy zavarodva? Ha én kezdő állattartó lennék, bizony én is nagyon zavart lennék . Ennek ellenére, biztosíthatlak, hogy nem telik sok időbe megismerkedni az egészséges állateledelekkel és a megfelelő táplálék kiegészítőkkel.
A papagájok, mint háziállatok, nagyon rendetlenek, hangosak és költségesek lehetnek. Nézz alaposan utána minden részletnek, mielőtt te is hazavinnél egy madarat! Győződj meg arról, hogy tudod, mibe vágsz bele!
Az Ön kutyája nem ovulált, vagyis valószínű, hogy nem váltak le a petesejtek. Tessék állatorvoshoz fordulni, pajzsmirigyvizsgálat, pontosabb ciklusdiagnosztika javasolt.
Az Európai Unióban a görények bűzmirigyének eltávolítása (hasonlóan a kutyák fül- és farokvágásához) csonkításnak számít, így nem engedélyezett, kivéve, ha ezt az állat egészségi állapota indokolja.
A korai kölyökhalálnak számos oka lehet sajnos nagyon hasonló tünetekkel. A burok nélküli születés önmagában nem olyan nagy baj, itt a gond inkább az, hogy hamar levált már a placenta és így oxigénhiányosak lettek, és levegőt vettek a szülőútban. Lehet, hogy nagyon elhúzódott az ellés, bár az, hogy valamennyi magzatvíz kerül a légutakba, az még nem olyan nagy baj, hiszen onnan jó részük fel is szívódhat. Természetesen először ki kell zárni a fertőző eredetű elhullást (kórbonctan, kórszövettan), és ha ilyen gond nincs, akkor lehet a következő ellésnél a tolófájásokat serkenteni, minél rövidebbre kormányozni az ellést. Ha kell, császármetszést alkalmazni. Van olyan, hogy csak ez menti meg a kölykök életét.
Semmilyen fertőzéstől, betegségtől nem kell tartania. Ha betartja az alapvető higiéniás szabályokat, akkor nem történhet baj. A megelőzés a legfontosabb! Védőoltás csak a kutyáknak szükséges (kötelező is!)
Az ultrahangos rágcsálóriasztó jó lehet a patkányok távoltartására, csak úgy kell elhelyezni, hogy a nyulaktól megfelelő távolságra legyen, hogy ne zavarja őket. A probléma megoldásához azt kellene tudni, pontosan honnan jönnek a patkányok, hol van a búvóhelyük, és valóban ők tizedelik-e az állományt. Érdemes a fialásnál az anyanyulakat biztonságosan elkeríteni vagy áthelyezni egy olyan helyre, ahová a patkányok nem jutnak be. Érdemes kipróbálni a villanypásztor használatát, vagy ami még hatásosabb, egy kotorék eb vagy ebek tartása, hiszen e kutyafajtáknak a vérükben van a patkányok megfogása vagy távoltartása.