1311. Gyönyörű kis vadmacskát találtak Barcs környékén
Barcs külterületén találtak az állatra, akiről először azt hitték, hogy házi macska. A kölyköt a helyi állatmenhely vezetője találta, aki ideiglenes gazdihoz adta az állatot.
Barcs külterületén találtak az állatra, akiről először azt hitték, hogy házi macska. A kölyköt a helyi állatmenhely vezetője találta, aki ideiglenes gazdihoz adta az állatot.
Vad- és háziállatok is sínylődtek azon a gödi telephelyen, ahonnan állatvédő szervezetek közel száz állatot menekítettek ki a koszból, bűzből, éhínségből. Sajnos ez nem az első olyan szaporítótelep, ahol méltatlan körülmények között tartanak állatokat. Az állatmentő szervezetek beszámolóiból kiderül, hogy a egyik polc tele volt díjakkal, melyeket az egykori "tenyésztő" kapott.
Azt hihetnénk, hogy az ősz beköszöntével, és a hőmérséklet csökkenésével kedvenceik már nincsenek kitéve a külső élősködők által jelentett veszélyeknek. Habár a természet már készül a téli hibernációra, ez nem jelenti azt, hogy minden rovar és állat csökkenti aktivitását. Valójában a kullancsok és a bolhák csak a hűvösebb, őszi, olykor esős időben válnak igazán élénkké, így elengedhetetlen, hogy az év minden szakában gondoskodjunk kedvenceink védelméről a külső paraziták ellen - derül ki a Kisallatorvos.hu közleményéből.
4000-10000 Ft között ivartalaníthatják most kutyáikat, macskáikat a Szentendrén és környékén lakó állattartók az Árvácska Állatvédő Egyesület jóvoltából.
Novembertől nem szerepelhetnek vadállatok a szlovákiai cirkuszokban és más szórakoztató nyilvános rendezvényeken - jelentették szlovákiai hírportálok. Sok más országban már korábban meghozták ezt a döntést, hiszen a cirkuszi állatok sok esetben nagyon rossz körülmények között élnek, szűkös helyeken, kevés és rossz minőségű élelmet kapnak, ráadásul fenyítéssel, veréssel, más erőszakos módokon kényszerítik őket a feladatok végrehajtására.
A vese megbetegedései súlyos beszámítás alá esnek. Kezelésük nem könnyű, és a betegség lefolyása is rendszerint hosszadalmas. Az mindenesetre biztató, hogy az állat iszik. Egy hét koplalás után azért jó lenne, ha az állat táplálva is lenne, mert a hosszas koplalás máj problémákat is okozhat. Jó lenne, ha ismét felkeresnék az állatorvosukat, és a mesterséges táplálást, annak módját megbeszélnék vele (ha másképpen nem megy, infúziókra lehet szükség), különös tekintettel a vesediétára. Indokolt lenne egy vérvizsgálatot is elvégezni.
Mindenképpen tessék állatorvost felkeresni és a macskát ill. a duzzanatokat megvizsgáltatni! E nélkül ugyanis csak találgatni lehet a szóba jöhető több lehetőség között, aminek semmi értelme nincsen. Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis.
A sok vízivás és a hányás valőszínűleg a veseműködés elégtelensége miatt alakult ki. A vese állapotáról tájékozódni lehet a vizelet vizsgálatával, de pontosabb eredményt ad a vér biokémiai vizsgálata. A vese működése nem állítható helyre, de a megfelelő gyógyszeres kezelés és gyógytápok etetése képes javítani a macska állapotát.
Kedves Gazdi! Nagy valószínűséggel a macskák alsó húgyúti szindrómájáról van szó. Ezért azt javaslom, hogy mielőbb keressék fel a kezelő állatorvosukat. A betegségről részletesebben az alábbiakban olvashat: A macskák alsó húgyúti (hólyag, húgycső) megbetegedései meglehetősen gyakran fordulnak elő. Mivel a betegség változatos tünetekben nyilvánul meg, és annak kialakulása többféle tényező hatására alakul ki, ezt a tünetegyüttest először a macskák alsó húgyúti szindrómájaként (FUS = feline urinary syndrome), majd később a macskák alsó húgyuti betegségei (FLUTD = feline lower urinary tract diseases) néven emlegetik. Mivel a betegség kiváltó okai nem minden tekintetben tisztázottak, e tünetegyüttessel kapcsolatban néha az "idiopathikus" (ismeretlen eredetű) jelzőt is szokták alkalmazni. A betegeket leggyakrabban gyakori és fájdalmas vizelés, véres vizelet, erőlködés, sokszor azonban csak a "szobatisztaság" megsértése miatt viszik állatorvoshoz. A tünetek hátterében rendszerint húgykövesség, húgyhólyag gyulladás, húgycső elzáródás, ritkán húgyhólyag daganat van. Macskák esetében a leggyakrabban nem "klasszikus" húgykövességgel állunk szemben, hanem a kandúr macskák húgycsövét elzáró szemcsés, nyálkás, szerves anyagot is tartalmazó ún. "grit"-et találunk. A betegséggel azért találkozunk zömében kandúroknál, mert nekik hosszú, kanyargós lefutású, szűk húgycsövük van, melynek különösen az alsó szakaszán könnyen felhalmozódhat a hólyagból származó "homok", vagy felakadhat a grit, vagy húgykő. (A nőstények rövid és tág húgycsövén keresztül ezek a képletek könnyen és gyorsan eltávozhatnak.) Fajtadiszpozíció is szerepet játszik a betegség kialakulásában: egyes fajtákban (pl. perzsa, sziámi) gyakrabban találkozunk a kórképpel.
Kedves Gazdi! Nem, a macskára mérgező lehet... ne tegye rá. Én az Advocate-et ajánlom, de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat.. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray) . Olvass tovább! Hogyan lehet a macskák allergiáját kezelni?