1336. Cicanevek kandúr macskáknak
A ti cicátoknak mi a neve? Mi összegyűjtöttünk néhány macskanevet, amit kandúr macskáknak szoktak adni a gazdik. Nektek melyik tetszik legjobban?
A ti cicátoknak mi a neve? Mi összegyűjtöttünk néhány macskanevet, amit kandúr macskáknak szoktak adni a gazdik. Nektek melyik tetszik legjobban?
A világ egyetlen mérgező harapású főemlősének, a lajhármakinak a mérge segíthet megérteni, hogy miért allergiás olyan sok ember a macskákra - állítják a kutatók, akik szerint a négylábú házi kedvenceknél védelmi célokat szolgálhat az allergia kiváltásának képessége.
Szerencsére ritka az olyan betegség, ami állatokról emberre terjedne, de előfordul. Összegyűjtöttük melyek ezek.
Mentett vidrakölyköt (Lutra lutra) nevelnek a Szegedi Vadasparkban, a tízhetes állatot egy gondozó cumisüvegből táplálja - közölte Veprik Róbert igazgató.
Akár újszülött érkezik a kisállatot tartó családba, akár új kisállat a gyermekek mellé, mindkét esetben fontos kérdéseket kell helyre tenni. A Kisállatorvos.hu szakértői is összegyűjtöttek néhány alapvető gondolatot, amelyeket figyelembe kell venni.
Kedves Anita! El kéne vinni mihamarabb állatorvoshoz. Oltásokat megkezdeni, féregteleníteni. Chip cicáknál nem kötelező, az kutyákra vonatkozik. A védőoltások ára rendelőnként változik, érdeklődni kell az Önhöz közeli állatorvosi rendelőben az árakról. Ilyen oltásokat fog kapni:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-vedooltas/4902/ Féregteleníteni negyedévente szükséges. Kiscicáknak külön bolhairtó kell, de az állatorvos a cica megvizsgálása utén, erre is javasolni fog majd szert. Az alavető higiéniai szabályok betartásával semmilyen baja nem lehet a gyerekeknek.
Kedves Liliána, az alábbi cikkben megtalálod a választ kérdésedre: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macska-durva-jatek/5271/
Kedves gazdi! Gyakran kapunk szőrhullással kapcsolatos kérdést, minden esetben ugyanaz a válaszunk: a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
KEdves Gazdi! A kutyának a hörcsög zsákmányállat, előfordulhat, hogy összeszoknak, de valószínűbb, hogy egyszer a szájában végzi.. javaslom a következő kérdés-felelt elolvasását mielőtt másik állatot szereznek be_ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Sokan hiszik azt, hogy a kullancsellenes szerek valamiféle védőburkot képeznek az állat körül, amelybe a kullancsok már bele sem mennek. Pedig ez nem így van! A különféle szerek két nagy csoportba sorolhatók:1. Az egyik az ún. kontaktméreg, ami csak akkor működik, ha a kullancs (és a bolha is) egy rövid ideig érintkezik a szerrel, összekeni magát vele, és így veszi fel a mérget. Így a kullancsnak (bolhának) egy kis ideig benne "kell" lennie a kutyában ahhoz, hogy elpusztuljon. 2. A másik gyógyszercsoportban a szer a vérrel kering a szervezetben. A mérget a vérszívó az első vérszívás alkalmával veszi fel, és ezután pusztul el. Ebből is az következik, hogy ebben az esetben is találhatunk az állatban élősködőt.Olyan készítmény, ami erőteljes illattal elriasztaná a kullancsokat, nem nagyon van, bár egyes kullancsellenes nyakörveknek van ilyen hatása. Ezek azonban nem az olcsó kategóriából kerülnek ki. Ráadásul minden állatnál más és más módszer válik be: ami jó az egyikben, nem biztos, hogy működik a másikban. Ezt minden kedvencnél egyedileg kell kitapasztalni.A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul az állatba belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában, keresi magának azt a helyet, ahol alkalmas számára a terület a vérszíváshoz. Így legtöbbször eltölt egy kis időt a bőrén, miközben - ha jó szert használunk - van idő összekennie magát a méreggel. Szóval egy szer hatékonyságát nem abból kell lemérni, hogy találunk-e a macskában kullancsokat, vagy sem!