131. A párzási időszakban elmegy az állat esze?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
A kutya- és macskatartók nem veszik kellő komolysággal az állatuk által a közterületre mért szennyezés súlyosságát. Ki szedje össze helyettük?
A mondás szerint, amelyik kutya ugat, az nem harap. Ez a valóságban nem így van, hiszen a kutyák az esetek többségében félelemből ugatnak, és támadnak.
Még mindig divat az élő állatokból készített játékok gyártása. A magyarországi szőrmekikészítő ipar évente sok százezer állatot dolgoz fel.
Kedves Emese! Valószínűleg gerinc (pl. porckorongsérv) vagy térdkalácsficam lehet az oka. Javasolom keressen fel egy ortopédiában jártasabb kollégát. Porckorongsérv és hátfájás a kutyáknál Sántításból bénulás: a kutya porckorongsérve
... pedig ezt a problémát megnyugtatóan csak egy kolléga tudja ellátni...
A szaruhártya közepén látható fekély miatt ez az eset már nem az otthon kezelgethető kategória.Gyorsan szemészethez is értő állatorvoshoz kell vinni a kutyát aki szakszerűen el tudja látni.
A fischeri törpepapagájok fagymenetes helyen, esetleg rövidebb ideig tartó fagyos időszakokkal is kiteleltethetők. Viszont meglehetősen összeférhetetlenek, így az agapornis fajokkal való kolóniás tartásukon kívül, más madarakkal való együtt tartásuk nem javasolt. http://www.haziallat.hu/madar/diszmadarak/fischer-torpepapagaj/1680/
A szőr normális képzéséhez rengeteg vitamin aminosav és nyomelem együttes jelenléte szükséges. Bármelyik hiánya esetén a szőrképződés zavart szenved. Javaslom olyan szőrkondícionáló készítmény kúraszerű alkalmazását amely tartalmazza a szükséges anyagokat. Elég széles ezek választéka. A kutya szőrének ápolása