131. A "gúnyember" élete, avagy a csimpánz hétköznapjai
A faj az ember legközelebbi rokona az állatvilágban. Bizonyos, hogy van az emberrel közös őse, és azon kevés állatfaj egyike, amelynek tagjai mindennapi életükben is használnak szerszámokat.
A faj az ember legközelebbi rokona az állatvilágban. Bizonyos, hogy van az emberrel közös őse, és azon kevés állatfaj egyike, amelynek tagjai mindennapi életükben is használnak szerszámokat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
Mint tudjuk, a görények nagyon szeretnek "kertészkedni". Sajnos a lakásban erre számukra a legmegfelelőbb célpont kedvenc virágunk lehet.
A nyulak házi kedvencként való tartása a 90-es években vált nagy divattá az Egyesült Államokban, és onnan terjedt el a világ más országaiba.
Az öregedés a születéssel kezdődő sokrétű folyamat. Elsőként a gazdi segíthet sokat a idősödő kutyáján azzal, hogy a 7. életévétől a táplálékában felére csökkenti a hús arányát, és más fehérjével ellensúlyozza azt, például különféle tejtermékekkel (túró, joghurt, sajt) és néha tojással.
A folyadék fogyasztás és rágcsálás mind azon múlik, mit eszik az egér. Ha pl. lédús gyümölcsöket vagy zöldségeket fogyaszt nagy arányban, akkor nem feltétlenül kell mellé folyadékot innia. Ha inkább szárazabb eleséget kedveli az állat, és e mellett nem iszik, akkor a vizét kell valamivel ízesíteni, pl. cukormentes gyümölcslé, hogy kedvet kapjon inni. Rágcsálás gyanánt rágófával, magvakkal lehet kínálni.
Kedves Noémi! Kiskutyád szemében tudatosítanod kell, hogy te vagy a falkavezér, nem pedig ő! Javasoljuk, hogy olvasd el cikksorozatunkat, melynek címe: "Hogyan legyek falkavezér", ezen a héten jelent meg az első cikk, és hetente folytatjuk! Üdvözlettel: Háziállat Magazin
A kutyának nem játékra van szüksége, ha nem a gazdi közelségére. Klasszikus egyedülmaradási / szeparációs probléma. Meg kell tanítani az egyedül maradásra és az egyedüllétet jobban elviselhetővé tenni a kutya számára. A tünet csökkentésének és megszüntetésénel lehetőségei: • egyedülmaradási tréning • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia
Ne hagyja, hogy a kutya harapdáljon !!! Egy azonnali TILTÓ hangjelet kell megtanítani és bevezetni. (fütty ! taps, NEM! vagy FÚJJJ !!!) Ezt vagy az anya kutyák által is használt un. ´felső pofa fogás´ vagy a kutyának a nyakbőr megfogásával történő 10-20 másodperces földre történő lenyomásával lehet nyomatékosabbá tenni ! Ezzel egyidőben a kutyának egy alternatív rágási, harapdálási lehetőséget biztosítani: rágócsont, kötél, elrágható szárított étel, stb.
Igen az anya egy nap egyszer, pár percig szoptatja a kölyköket. A nyúl teje nagyon tápláló. Mikor szemet nyitnak a kölykök 10-14 naposan már rágcsálnak de nagyon fontos az anyatej is. Valószínű befogadja állatkert vagy vadas park, ott biztosan kapna szakszerű ellátást is. Én sem hagytam volna magukra őket.