131. A "gúnyember" élete, avagy a csimpánz hétköznapjai
A faj az ember legközelebbi rokona az állatvilágban. Bizonyos, hogy van az emberrel közös őse, és azon kevés állatfaj egyike, amelynek tagjai mindennapi életükben is használnak szerszámokat.
A faj az ember legközelebbi rokona az állatvilágban. Bizonyos, hogy van az emberrel közös őse, és azon kevés állatfaj egyike, amelynek tagjai mindennapi életükben is használnak szerszámokat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
Mint tudjuk, a görények nagyon szeretnek "kertészkedni". Sajnos a lakásban erre számukra a legmegfelelőbb célpont kedvenc virágunk lehet.
A nyulak házi kedvencként való tartása a 90-es években vált nagy divattá az Egyesült Államokban, és onnan terjedt el a világ más országaiba.
Az öregedés a születéssel kezdődő sokrétű folyamat. Elsőként a gazdi segíthet sokat a idősödő kutyáján azzal, hogy a 7. életévétől a táplálékában felére csökkenti a hús arányát, és más fehérjével ellensúlyozza azt, például különféle tejtermékekkel (túró, joghurt, sajt) és néha tojással.
Lehet, hogy azért nem eszik és iszik, mert fáj a nyaka, amikor lehajtja, ez a vizenyő következménye lehet. Szélsőséges esetben tályog is kialakulhat, amit esetlegesen meg kell majd nyitni. Antibiotikumra és gyulladáscsökkentőre szüksége lenne, ezért kérem hívjon hozzá állatorvost.
Minden valószínűség szerint idegsérülés gyanúja áll fent. Csak egy teljes körű kivizsgálással (rtg, fizikális vizsgálat) lehet megállapítani, hogy a sérülés maradandó-e vagy lehet rajta segíteni. Várjuk szeretettel Rendelőnkben, ha a kivizsgálás mellett döntött.
A párban tartott hullámosok általában egymással foglalkoznak,nehezen szelídülnek. A papagájok költési sikerét megfelelő táplálással lehet befolyásolni. A tojásrakást megelőzően emelt mennyiségű a fehérje és vitamin szükséglet, amit a költési idő alatt csökkenteni kell, nehogy e miatt hagyja ott a tojó a tojásait. A tojástörés lehet már kialakult rossz szokás is, amin már nem lehet segíteni. A sikertelen költésnek sok magyarázata lehet a terméktelen tojástól a keltetési hibákig, melyet okozhat a gazdi általi zavarás is.
Az a "nagy fog": a szemfog. Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost. Idestova 30 éve vagyok a pályán. Sok-sok butaságot hallottam már terjeszteni. Ez az "ilyen idős korban belehalnak a macskák, ha kipotyog a foguk" dolog azonban még nekem is új (akkor minden kölyökmacska elpusztulna a fogváltás idején). De nagyon tetszik!:) Akitől ezt hallotta, annak azt se higgye el, amit kérdez. Nem csak a többi "nagy foga", de a rágók is ki fognak potyogni!:)
Préselt bőr rágót mértékkel adhat neki, sőt javasolt is, hiszen a kutya fogainak gondozásáról sem szabad megfeledkezni.