131. Melyik óriáskígyó való lakásba?
Az óriáskígyók leginkább gyönyörű színezetükkel és érdekes életmódjukkal varázsolják el az embereket, azonban nem minden faj való lakásba. Nézd meg, kit vihetsz haza!
Az óriáskígyók leginkább gyönyörű színezetükkel és érdekes életmódjukkal varázsolják el az embereket, azonban nem minden faj való lakásba. Nézd meg, kit vihetsz haza!
Ugyanúgy, ahogy az emberek, a kutyák és cicák is megunják a megszokott kosztot, és rajonganak a változatos ételekért. Ha szeretnénk állatunk kedvében járni, akkor színesítsük étrendjét új ízekkel!
Nyáron különösen figyeljünk a víz utánpótlása: a legjobb, ha két külön tálkát is megtöltünk vízzel, hogy ha az egyik elfogy, vagy felborul, akkor se szomjazzon a kutya, macska, vadászgörény.
Egy hullámos papagáj pár elhelyezése már egy 25x40 cm alapterületű kalitban is megfelelő. De természetesen nekik is jobb, ha minél nagyobb a röpdéjük...
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
A talp bőrének pirosodását sok minden okozhatja. Rendszerint a nagyobb testsúly, a rossz talpazat, hajlam, illetve az irritáció a fő ok. A vitaminhiánytól is lehet gyulladásos a bőr. Az Ön esetében javasolnék alomcserét, több vitamin adását, és ha elhízottak a malacok, akkor a testsúly rendezését. A Neogranormon nagyon jó bőrpuhító, emellett még körömvirágos krémmel is érdemes kenegetni a lábat.
A tengerimalac fertőződhet kullanccsal vagy bolhával, ezért érdemes a tengerimalacot, a kutyát és a macskát is lekezelni kullancs- és bolhairtóval. Mindhárom állatnak csak a neki megfelelő készítmény adható!
A kívánt úticélnak megfelelő konzulátust kell felhívni, hogy milyen papírok szükségesek az állat beviteléhez. Minden országnak más és más a követelménye. A légitársasággal is egyeztetni kell, egyáltalán vállalják-e az állat szállítását. Személyes véleményem szerint az állatnak nagyon megterhelő lenne a repülőút, ha tehetik, hagyják otthon!
A macska még a szoptatás alatt elkezd ivarzani és sokszor fogan is, ezért olyan szaporák a szezonban (január-szeptember.). Biztos, hogy a lefogyásban szerepet játszik a folyamatos ivarzás. Az Ovaridnak azonnal kell hatni, naponta 1x1 tabl., amíg ivarzik, és fenntartásra heti 1x1 tabl. kell folyamatosan. Kezelés alatt is meg lehet műteni, de mindenképpen a méhét is ki kell venni ilyenkor. Hólyaggyulladás nem közvetlenül függ össze, az általános ellenállóképesség csökkenése lehet a háttérben.
Hirtelen elhullások esetén mindig mérgezésre kell gondolni. Gyakran előfordul, hogy a nyulakra raknak mindenféle kutyának, illetve macskának való kullancs- és bolhaűzőt. Ez méreg a nyúl számára, ami miatt rángógörcsök kíséretében elpusztul. Természetesen más oka is lehet a mérgezésnek. Ha kertben tartották az állatokat, akkor a permetlé, mérgező növények, patkányméreg, vagy más vegyszer is okozhatta a halálukat. Sokszor egy frissen felbontott táp az oka a megbetegedésnek. Mindenesetre érdemes kinyomozni, mi volt az ok, hiszen ez később segíthet az új nyuszik egészségének megőrzésében.