131. Melyik óriáskígyó való lakásba?
Az óriáskígyók leginkább gyönyörű színezetükkel és érdekes életmódjukkal varázsolják el az embereket, azonban nem minden faj való lakásba. Nézd meg, kit vihetsz haza!
Az óriáskígyók leginkább gyönyörű színezetükkel és érdekes életmódjukkal varázsolják el az embereket, azonban nem minden faj való lakásba. Nézd meg, kit vihetsz haza!
Ugyanúgy, ahogy az emberek, a kutyák és cicák is megunják a megszokott kosztot, és rajonganak a változatos ételekért. Ha szeretnénk állatunk kedvében járni, akkor színesítsük étrendjét új ízekkel!
Nyáron különösen figyeljünk a víz utánpótlása: a legjobb, ha két külön tálkát is megtöltünk vízzel, hogy ha az egyik elfogy, vagy felborul, akkor se szomjazzon a kutya, macska, vadászgörény.
Egy hullámos papagáj pár elhelyezése már egy 25x40 cm alapterületű kalitban is megfelelő. De természetesen nekik is jobb, ha minél nagyobb a röpdéjük...
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Cicájának valószínűleg macskanáthája van. A betegség nem gyógyítható, azonban kölyökkorban két oltás beadásával megelőzhető. A tünetek az immunrendszer gyengülésével felerősödnek. A betegség idővel az állat halálát okozza. Célszerű lenne megmutatni egy állatorvosnak, aki elmondja a lehetőségeit és azt követően eldönthetik, hogy kezeltetik -e.
Őszintén szólva nem foglalnék állást a cica ügyében, mert nem láttam, nem kezeltem, de valószínűsíthető, hogy immunrendszeri probléma volt az alapbetegség, és ahogy olvasom, a kolléga is megpróbált mindent, hogy megmentse... Ha megbízható helyről veszi a másik cicát, akkor nem hiszem, hogy megismétlődnek újra a dolgok. Csak azt tegye meg, hogy az előző macska helyét, dolgait cserélje le, takarítsa ki. Így biztos lehet abban, hogy ha esetleg ürített kórokozót, azzal ne fertőzze az új jövevényt.
Üdvözlöm! Nagyon jó kérdés! Megelőzésre 2 oltás , két hetes időközzel a javallott. Ha már elkapta, keresse fel sürgősen állatorvosát, mert a tünetek súlyosságának megfelelően széles terápiás sávú ellátást igényel!!
Biztosra veszem, hogy van ott valami, ami a macskát megriasztja. Nagyon alaposan (és óvatosan) át kell nézni azt a helyet. Nemegyszer lehet hallani, hogy társasházakban egzotikus állatok (pl. pókok, kígyók) elszöknek, és mások lakásában bújnak meg. A bútorok alján, a kárpitozott székek kárpitjában is megbújhatnak hívatlan vendégek. Lehet, hogy a macska sem látja, amitől megriad, de mivel jobb a szaglása, mint az emberé, ő érezheti azt, amit az ember nem. Ha nem találnak semmit, akkor néhány - az érintett körzetben lévő - bútor, szőnyeg áthelyezésével (a macska a megváltozott helyen is jelezni fog) talán kideríthető, hol kell keresni a látogatót. Olyan is előfordulhat, hogy cipőtalpon olyan szaganyagot vittek a lakásba, ami riasztja a macskát. Ilyenkor egy alapos takarítás, felmosás megoldhatja a problémát. Ha a legalaposabb kutatás, takarítás sem vezet eredményre, akkor már csak Popper Péterre tudok hivatkozni, aki - ha jól emlékszem, a "Részemről mondjunk mancsot" c. , állatokkal kapcsolatos nagyon kedves könyvében arról is ír, hogy a macskák "látják a manókat". Ezért van az, hogy néha a legváratlanabb pillanatokban felborzolják a szőrüket, púposítanak, vagy hirtelen, láthatóan minden ok nélkül elugranak. Szerinte néhány ember is képes manókat meglátni, de csak a legjobb lelkűek képesek erre.
Tisztelt Mónika, mindenképpen az Állatorvosi Egyetemet ajánljuk, ám ehhez Budapestre kell jönnie! Sok sikert a pályához, Dr. Háziállat