1351. A bichon frise temperamentuma
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
Az epilepszia az agy különböző részeiben kialakult olyan működési zavar, amelyben az izgalmi és gátló folyamatok egyensúlya felbomlik, és izgalmi túlsúly keletkezik. Ez az állat, (többnyire kutyák, ritkábban macskák) egyensúlyvesztésében, görcseiben, merevedésében, emlékezetkiesésében nyilvánul meg.
Az állatok féltékenységének oka néha a gazda új barátnője vagy barátja, aki esetleg nem szereti a kutyákat, cicákat, vagy nagyon szereti a gazdit, amit az állatok jelenlétében rendszeresen ki is mutat. Az újonnan érkezett kisbaba is lehet a viselkedésváltozás oka, aki miatt kevesebb idő jut eddigi egyetlen kedvencünkre. Esetleg egy másik kutya, vagy macska, amelyik hirtelen került a családba, ezáltal a régi kedvenc mellőzve érzi magát…
A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete a BNV A pavilon 304M standján sok szeretettel várja az ebtenyésztés, a kutyás sportok, az állatvédelem iránt érdeklődőket!
Komoly orvosi feladat, mikor mérlegeljük a kockázatokat, előnyöket stb. egy műtéttel kapcsolatban. A mérlegelés sok összetevőn alapul: pl. kor, elhízás, laborvizsgálatok, betegségek, maga a megoldandó probléma milyensége, súlyossága. Ez csak személyesen lehet elvégezni, az állatot egészben és élőben kell látni. Így felelőtlenség lenne bármit is írnom.
Mindenképp vissza kell vinni az állatorvoshoz. Az nem normális, hogy egy kutya minden reggel hány!
Mindenképpen meg kellene őt vizsgáltatni állatorvossal, mert sok orvosi oka lehet a leírt viselkedésnek!
Igen, természetesen, lehetnek már kölykei tavasszal. Az "elfogadás" attól függ, hogy milyen az adott kutyus vérmérséklete. Ha a mamát elfogadta, akkor szerintem a kicsiket is el fogja. Azért nem árt némi óvatosság.
A méretkülönbség kutyáknál nem akadály. Injekciós halasztás tényleg létezik. Hormoninjekció, sok mellékhatással. Vagy marad a jól bevált tüzeléskori 3 hetes elzárás, majd az ivartalanítás. Ivartalanítás előtt tényleg jó, ha egyszer tüzelt már az eb.