1351. A bichon frise temperamentuma
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
Az epilepszia az agy különböző részeiben kialakult olyan működési zavar, amelyben az izgalmi és gátló folyamatok egyensúlya felbomlik, és izgalmi túlsúly keletkezik. Ez az állat, (többnyire kutyák, ritkábban macskák) egyensúlyvesztésében, görcseiben, merevedésében, emlékezetkiesésében nyilvánul meg.
Az állatok féltékenységének oka néha a gazda új barátnője vagy barátja, aki esetleg nem szereti a kutyákat, cicákat, vagy nagyon szereti a gazdit, amit az állatok jelenlétében rendszeresen ki is mutat. Az újonnan érkezett kisbaba is lehet a viselkedésváltozás oka, aki miatt kevesebb idő jut eddigi egyetlen kedvencünkre. Esetleg egy másik kutya, vagy macska, amelyik hirtelen került a családba, ezáltal a régi kedvenc mellőzve érzi magát…
A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete a BNV A pavilon 304M standján sok szeretettel várja az ebtenyésztés, a kutyás sportok, az állatvédelem iránt érdeklődőket!
Kedves Gazdi Én mind a két kutyus bent tartanám, főleg a yorki-t akkinek nem igazán való a kinti lét. Nem tudom van-e bármi ok, ami miatt aggódik az összeengedéstől, de ha igen, akkor jó lenne tudni, h melyik kutyussal van inkább a baj. Az első találkozást érdemes semleges terepen tartani, hogy a bealge ne védje a területét. Utána közösen lehet hazamenni és kezdődhet a befogadás a családba. Itt vannak a neveléshez segitségek: https://youtube.com/c/kutyadumavideo, de ha nem megy akkor érdemes személyesen ellátogatni egy kutyaiskolába, ahol tudnak segíteni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
A kérdésére nem lehet sajnos egyértelmű és biztos választ adni. A permetező szer a levegővel is átjuthatott a szomszéd kert légterébe, azt a kutya be is lélegezhette, de lehet olyan is, hogy tényleg valami közvetítő anyaggal vette fel. De -és ez is az igazsághoz tartozik- az sem kizárható, hogy a kutya megbetegedésének semmi köze nincs az Ön permetezéséhez. Az, hogy van-e köze hozzá, csak megfelelő toxikológiai vizsgálatokkal lenne kideríthető, de ezeket most már nem valószínű, hogy meg lehetne tenni. Minden esetre legközelebb előre szóljon a szomszédainak, ha permetezni akar, hogy ők egy időre elzárhassák a kutyáikat, macskáikat.
Kedves Gazdi Ha jól értem még elég kevés időt töltöttek együtt, ezért nem rombolnám a bizalmat ezzel a lábtörléses dologgal, hanem inkább épiteném a kapcsolatot sok játékkal, kötödés erősitéssel stb. Aztán majd idő múlva próbálkoznék újra fokozatosan szoktatva hozzá a lábtörléshez. Van más megoldás is, pl egy rongyot kijelölni és megtanitani, h amig nem szárad meg (nincs elhivva róla) addig üljön ott, igy a lába is megszárad magától. A másik h van speciális lábtörlő kutyáknak amin ha átlépked akkor leszedi a tappancsáról a koszt. Ez is lehet megoldás. Remélem valamelyik megoldást jelent Önöknek Üdv Sugár Péter
Kedves Gazdi! A leirtak fele nevelési hányosság, mivel nem lett megtanitva a kutya a helyes viselkedésre és arra hogyan kell otthon egyedül ellenni. Másik hiba a sok játék. A kutya nem tudja egyértelműen a különbséget a játék és a használati tárgy között. Ha egyiket rághatja, akkor a másikat miért nem? Kevesebb játék célravezetőbb, de az az egy legyen érdekes (kong, füstölt lábszár, stb). A harmadik baj a lemozgatás hiánya. A fáradt kutya alszik és nem rombol. Tehát mielött otthon marad egyedül, jól le kell fárasztani fizikailag és agyilag egyaránt. Előbbire kiadós séta és rohangászás, utóbbira pl trükktanitás a megoldás. Célszerű volna felkeresni egy kutyaiskolát és elvégezni egy alaptanfolyamot, hogy megtanulják megfelelően kezelni a kutyust. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
HUHHHH! Szinte szóhoz sem tudok jutni a leírtakról! (Bár találkoztam már hasonló történetekkel.) Az a helyzet, hogy akitől a kiskutyát vették, még a lelkiismeretes szaporító színvonalát sem éri el! Őt egyetlen dolog érdekelte, mégpedig az, hogy minél kevesebbet kelljen rákölteni a kölykökre, így minél nagyobb legyen a haszon. Arról, hogy amit ő beadott oltásokként, annak van-e eredménye, van-e a kutyának bármilyen fokú védettsége, semmit nem lehet mondani. Vagy van, vagy nincs. A vonatkozó jogszabályok szerint csak olyan kutya adható el (ill. olyan kutya kerülhet új gazdához) amelyik már korábban be lett chipezve. Veszettség elleni oltást pedig csak állatorvos adhat be, már csak amiatt is, mert ennek vannak bizonyos kötelező "kellékei" is, például az oltásnak a nyilvántartó rendszerben való rögzítése. (És ezzel nem azt mondom, hogy más oltást bárki beadhat, hiszen minden védőoltás beadása állatorvosi feladat.) Azt, hogy mi lesz akkor, ha végre először állatorvos elé kerül a kutyájuk, nem tudom megjósolni, sokféle szcenárió előfordulhat. Ha a kutya most már 4 hónapos, akkor újabb oltásokkal talán már elfogadható védettsége lehet, de ha nem is kell teljesen újra kezdeni az oltásokat, kell azért kapnia néhányat állatorvostól! A chipezése pedig már most nagyon elkésett, minél előbb kellene pótolni ezt is, de ha csak 2 hét múlva lehet, akkor 2 hét múlva lesz chipje. Végezetül csak azt tudom kívánni, hogy legyen ennek a történetnek szerencsés vége, és a kutyájuk ne kapjon el semmilyen fertőző betegséget a most következő hetekben!