136. Hogyan viselkedik a tengerimalac velünk és társaival?
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
A növényevő fajokat szinte mindenféle gyümölccsel és zöldséggel etethetjük, míg a rovarevőket tücsökkel és lárvákkal kínálhatjuk.
Milyen az egészséges tengerimalac szeme, szájszeglete, foga, füle és karma? Hogyan kell tisztítani lakhelyét és mikor kell fürdetni a tengerimalacot? A válaszokat a cikkben leled!
A legtöbb édesvízi akváriumban találunk "házmestereket" és "algázókat" (általában: Corydoras, Ancistrus fajokat). Nem feltétlen szépségük, sokkal inkább hasznosságuk és igénytelenségük miatt.
A madarászokat minden évszak más-más teendők elé állítja. Sokan, amikor vásárlás mellett döntenek, megkérdezik, hogy tarthatják-e madaraikat télen is a szabadban, illetve mennyire kell fűteni rájuk. A hidegtűrő fajok választása jelentősen csökkentheti a díszmadár-tartás költségeit.
A széncinegének B és D odú kihelyezése szükséges, akár kis odútelepek kialakítása is lehetséges, például iskolai szakkörök keretében: 2-3 méteres magasság elegendő, faágról lógatva, fatörzsre rögzítve vagy épület falára (részletek >>) Odútakarítás, -karbantartás: a költések után (kb. május és július végén) távolítsuk el az elhasználódott fészekanyagot (részletek >>) Egész évben itassunk (részletek >>) Létesítsünk porfürdőt (részletek >>) Téli madáretetés az első fagyoktól ezek megszűntéig (október végétől március közepéig) sótlan napraforgóval, cinkegolyóval, gallycsonkra szúrt almával (részletek >>) A fiatalok a teljes röpképesség elérése előtt elhagyják az odút, ezért a kertben talált tollas fiókákat nem kell „megmenteni”, a szülők gondoskodnak róluk (részletek >>) Macskatartóként felelős magatartással járuljon hozzá a házi macska probléma megoldásához. Ezek az állatok a nemtörődöm gazdák felelőtlensége miatt sok helyen annyira elszaporodtak, hogy különösen a fiókareptetési időszakban és a téli etetőkön rengeteg énekesmadarat, köztük széncinegét is elpusztítanak (részletek >>) Lépjen be Ön is a Madárbarát kert programba, legyen "hivatalos" madárvédő, szerezze meg a madárbarát elismerő címet és táblát (részletek >>)
Kedves kérdező! Javaslom,hogy keressen fel kedvencével egy epilepszia specialistát. www.kutyaepilepszia.hu Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Ezek azok az esetek, amikor tanácsos esetleg egy másik állatorvost is felkeresni, hátha annak több ötlete, elgondolása lesz a lehetséges okokról, a szóba jöhető diagnózisokról. A shar-pei amúgy is elég különleges fajta, sokféle egyedi problémával, amit csak azok tudnak igazán, akik gyakorta foglalkoznak ilyen fajtájú betegekkel. Én dr. Seregi Antalt tudnám ajánlani (Felicavet rendelő www.felicavet.hu) aki nagy szakértője e fajtának.
Sajnos ez a probléma egy kifejezetten olyan kérdéskörbe tartozik, amiben igazán jó válaszokat csak az ebben járatos specialisták tudnak adni. Az is fontos, hogy az ilyen esetekben nem lehet soha általánosságban nyilatkozni, mindig ismerni kell a konkrét esetet, az adott beteget és annak részletes állapotát. Leginkább attól kellene mindezeket megkérdezni, aki operálta, illetve aki ezt a műtéti megoldást javasolta. Ő tudja, hogy miért tette. Nem hiszem, hogy megtalálhatatlan lenne az operáló állatorvos, keressék őt fel és kérdezzenek tőle bátran!
Kedves Gazdi! Az első kérdés, milyen tápot kap? Nem mindegy, főleg a nagytestű kutyáknál, hogy milyen táppal etetjük. A sántaság a rossz minőségű táptól is kialakulhat.. Erről bővebben >> DE Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok