136. Hogyan viselkedik a tengerimalac velünk és társaival?
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
A növényevő fajokat szinte mindenféle gyümölccsel és zöldséggel etethetjük, míg a rovarevőket tücsökkel és lárvákkal kínálhatjuk.
Milyen az egészséges tengerimalac szeme, szájszeglete, foga, füle és karma? Hogyan kell tisztítani lakhelyét és mikor kell fürdetni a tengerimalacot? A válaszokat a cikkben leled!
A legtöbb édesvízi akváriumban találunk "házmestereket" és "algázókat" (általában: Corydoras, Ancistrus fajokat). Nem feltétlen szépségük, sokkal inkább hasznosságuk és igénytelenségük miatt.
A madarászokat minden évszak más-más teendők elé állítja. Sokan, amikor vásárlás mellett döntenek, megkérdezik, hogy tarthatják-e madaraikat télen is a szabadban, illetve mennyire kell fűteni rájuk. A hidegtűrő fajok választása jelentősen csökkentheti a díszmadár-tartás költségeit.
Kedves Gazdi! 2 hét egy kis hullámos életében nagyon hosszú idő, ha beteg: félek, hogy elkésünk a segítséggel. Nem tudom, Ön hol él, és van-e a közelben madárspecialista állatorvos (egzotikus állatok szakorvosa), de mindenképpen ilyet kellene keresnie a madárka számára. pl: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/
Kedves Kevinke! Az lenne a legjobb, ha elvinné állatorvoshoz, a leírása alapján elég csúnya sérülés van a cica lábán és a gyulladás sem jó jel. Ha erre nincs lehetősége, akkor próbálkozhat házi gyógymóddal is: A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal >> Macskapatika >>
Az emlődaganatok kb 50%-a jóindulatú, 50%-a rosszindulatú. Amennyiben eltávolítják, jóindulatú daganat esetén tulajdonképpen "meg is gyógyulhat" a kutyus, rosszindulatú daganat esetén pedig nagyban csökkenhet az áttétképződés veszélye. Én mindenképp javasolnám, hogy vigye el állatorvoshoz és ha emlődaganat, akkor a műtétet is javasolnám, hiszen az eddigi előélete tükrében elképzelhető, hogytökéletesen egészséges lenne..
Az ugatás megszüntetésében sokat segíthet, ha általában gazdagítjuk kutyánk életét. Töltsünk vele több időt, vegyünk neki több játékot, járjunk vele kutyaiskolába. Az ugatás ismétlődő cselekvés, mint az ásás, rágás és nyalakodás, mely segít megnyugtatni a kutyát; mint amikor a síró kisbaba lecsendesül a ringatástól. Ha az ugatás félelemre alapul, a büntetés csak fokozza a kutya szorongását, vagy éppenséggel megszünteti az ugatást, de olyan pótcselekvést okoz, mely még bosszantóbb vagy veszélyesebb lehet. A kutya értelmezheti úgy is a büntetést, hogy csak a gazda jelenlétében nem szabad ugatnia. Röviden, a büntetés csak azt tanítja meg a kutyának, mit ne csináljon. Próbálkozhatunk pozitív asszociációk kiépítésével: ha a kutya fél, pl. a postástól, és azért ugatja meg, játsszunk vele, tereljük el a figyelmét. Így idővel a félelem helyett a játék kellemes emlékei kapcsolódnak majd a postás személyéhez. Ha minden kötél szakad, és semmilyen módszer sem használ, szüntessük meg a közvetlen kiváltó okokat. Béreljünk postafiókot, hogy a postás ne zavarja a kutyát, zárjuk el a kutyakilátását a járókelőkre, a lakásban hagyjuk bekapcsolva a rádiót vagy a magnót, hogy letompítsuk az ugatást kiváltó kinti zajokat. A kutyám kergeti az autókat, macskákat, bicikliseket... >>
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz - Ha még nem késő....