141. Gyerekbarát madarak
Egyszer minden családban eljön az a vészterhes idő, mikor a kiskorú családtag kisállat után kiált. Külön pech, ha komolyan is gondolja, ráadásul madarat szeretne tartani...
Egyszer minden családban eljön az a vészterhes idő, mikor a kiskorú családtag kisállat után kiált. Külön pech, ha komolyan is gondolja, ráadásul madarat szeretne tartani...
Mit tehetsz azért, hogy a kutyád leszokjon az ugrálásról? Adunk néhány kutyanevelési tanácsot.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
Ez a kutya kezdeti dominancia megnyilvánulása amelyet fokozhat a láncon tartás okozta stressz. A láncon tartott kutyák nevelésével nem foglalkozom mert az általam képviselt nevelési elmélet és gyakorlat csak a fajnak megfelelő tartási körülmények között tartott kutyákra vonatkozik. Az állatvédelmi jogszabályok határeseteinek vagy be nem tartásának problémája esetén nem várható el a kutyától, hogy ne fejezze ki valamilyen viselkedési formában tiltakozását.
Ilyen tünetek alapján sokféle lehetőség is szóba jöhet, mindenképpen állatorvoshoz kell vinni a kutyát! Enélkül semmi érdemlegeset nem lehet mondani.
Fontosnak tartanám, hogy röntgen-felvétellel lokalizáljuk a probléma forrását. Ettől függ ugyanis, hogy van-e további kezelési lehetőség, vagy mindent kiaknázott a Kolléga. Amennyiben túlsúlyos a kutyus, a fogyasztása elengedhetetlen.
Csak egy használható tanácsom van: minél előbb keresni egy másik állatorvost, aki talán jobban el tud majd igazodni az egyébként elég komolynak tűnő tünetek között. Sok minden lehetőség szóba jöhet, elsősorban keringési és légzőszervi bajok, de kell néhány vizsgálat ahhoz, hogy születhessen diagnózis, és segíteni lehessen a kutyájukon.
A kullancsnak a bőrben mardt feji része már nem okoz bajt, azt pár nap múlva vagy kilöki a szervezet egy pattanás formájában, vagy eltokolódik, esetleg állatorvossal ki lehet szedetni. De betegséget nem okoz. Viszont, miután a sikertelen kiszedés közben szinte elkerülhetetlen, hogy a kullancs potrohi részét nem nyomják meg, van (vagyis volt) esély arra, hogy onnan vért pumpáljanak a kutyába. Ha a kullancs esetleg fertőzött volt (hordozta valamelyik kutyára nézve veszélyes kórokozót), akkor elképzelhető, hogy a lappangási idő után mutatkoznak tünetek. Ezért édemes a kutyát 8-10 napig alaposabban figyelni, ill. ha valamit észlelnek, ami szokatlan, vagy furcsa, mielőbb állatorvoshoz fordulni.