1451. Perzsa leopárd született a Miskolci Állatkertben
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A labdarúgás a világ egyik legnépszerűbb sportja, amelynek világszerte több milliárd rajongója van.
Legfeljebb három napig lehet magára hagyni egy háziállatot, a macskákat kötelező ivartalaníttatni és chippel ellátni, a kityatulajdonosoknak felelősségbiztosítást kell kötniük - egyebek mellett ezek szerepelnek az új állatjóléti törvényben, amelyet csütörtöki ülésén fogadott el a spanyol parlament Madridban.
A közösségi oldalak telis-tele vannak szívmelengető videókkal arról, ahogyan a háziállatok védelmezően és barátságosan bújnak a gazdi terhespocakjához, vagy éppen arról, hogy milyen jól kijönnek a kisbabák a családkutyájával, macskájával. Ezeket elnézve a gyermekvállalást tervező gazdik már biztosan elképzelték, hogy náluk hogyan fog zajlani a várandósság időszaka a kedvenc négylábú mellett.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
A macskák 7-8 hónapos koruktól ivarérettek és ilyenkor ha a nőstény tüzel, be is párzanak. Amit leírt, nem tűnik "óvodás" játszadozásnak. Nem lehet baj belőle, legfeljebb vemhesség lesz a vége, ha nem ivartalaníttatja idejében.
Van ilyen természetes alapanyagú nyugtató tabletta. De a macskáknál a tabletta beadása nehézkés. Az állatpatikákban kapható egy párologtatható feromon, ami nyugtató hatású és biztonságos. Ugyanis természtes, nyugtató hatású feromonkoncentráció van benne.
Jó kérdés! :) Engem is mindig megráz az autóm. Nem tudom, mit lehet tenni ellene. De a kutyám nem szokott feltöltődni a keféléstől. Fémkefével szoktam. A cicák esetében lehet, hogy másfajta (pl. nem műanyag?) kefével kellene őket ápolgatni...
De valamikor csak alszik, nem? Amúgy a kismacskák ilyenek. A játék az életük, tanulnak falon lévő rovarra vadászni és mindenkibe belekötnek, mindent levernek. De ez a macskák lényege, ezért szeretjük őket. Amúgy majd elmúlik, ha benő a feje lágya.
Szerintem igaza lehetett a kollégának, hisz ő látta a szegény elpusztult állatot. A gyomorcsavarral kapcsolatban pedig rengeteg cikk található az interneten.