1451. Perzsa leopárd született a Miskolci Állatkertben
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A labdarúgás a világ egyik legnépszerűbb sportja, amelynek világszerte több milliárd rajongója van.
Legfeljebb három napig lehet magára hagyni egy háziállatot, a macskákat kötelező ivartalaníttatni és chippel ellátni, a kityatulajdonosoknak felelősségbiztosítást kell kötniük - egyebek mellett ezek szerepelnek az új állatjóléti törvényben, amelyet csütörtöki ülésén fogadott el a spanyol parlament Madridban.
A közösségi oldalak telis-tele vannak szívmelengető videókkal arról, ahogyan a háziállatok védelmezően és barátságosan bújnak a gazdi terhespocakjához, vagy éppen arról, hogy milyen jól kijönnek a kisbabák a családkutyájával, macskájával. Ezeket elnézve a gyermekvállalást tervező gazdik már biztosan elképzelték, hogy náluk hogyan fog zajlani a várandósság időszaka a kedvenc négylábú mellett.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
Nem lenne jobb ha a régi helyen maradnának. Nyugodtan vigyék át az új helyre őket. Fokozatosan kell egyre hosszabb időre kiengedni őket, meg fogják szokni az új helyet. Utazás a cicával
Ezt innen a messzi távolból a képek alapján nem tudom megitélni hogy mi.Szerencsésebb lenne megmutatni egy szakembernek.Amíg nem okoz gondot nem nagyon sürgős.
A leírtak alapján az a véleményem, hogy a cicájuk esetében -minden eddigi vizsgálat ellenére- nincs még pontos és valós diagnózis, maximum feltételezések vannak. Ezek alapján a gyógykezelés eredményessége is bizonytalan. Ezt minden bizonnyal tetézi, hogy az immunrendszere elég gyenge lehet. (Ezt viszont biztosan nem a kapott védőoltások okozhatták!) Én gyógyszert biztosan nem ajánlok, legfeljebb egy (vagy több) igen alapos újabb állatorvosi vizsgálatot (pontosabban egy alapos kivizsgálást) ajánlanék, akár egy másik állatorvosnál, mint aki eddig kezelte őt. Ebbe beletartozna számos vérvizsgálat (nem csak vérkép és ilyen egyszerű dolgok, hanem pl. FIV és FeLV betegségekre szűrés), mellkas röntgen több irányból (nincs-e szabad mellűri folyadék gyülem?), stb.... Jó válaszokat csak jól feltett kérdésekre lehet kapni! (Már úgy értem, hogy diagnózis felállítása ügyében.)
Ha aggódik a cicáért, vigye el őt egy rendelőbe, mert így nem lehet diagnosztizálni és gyógykezelni sajnos.
Általánosabb kontextusban csak annyit tudok válaszolni, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen mértékű a cica légcsövének a szűkülete. Akkor is ez a diagnózis, ha a szűkület mértéke nagyon minimális, és akkor is, ha erősen beszűkült a légcső átmérője. Nem tudom, hogy milyen vizsgálat(ok) alapján született meg ez a diagnózis, de egy 6 hetes cica esetében eleve olyan kicsi a légcső átmérője, hogy azt nagyon nehéz viszonyítani. Az sem mindegy, hogy aki ezt megállapította, mennyire gyakorlott, mennyi ilyet látott már, stb... Én azt gondolom, hogy várni kell(ene) még egy kis időt, Egy- másfél hónap múlva már sokkal jobban meg lehet majd ítélni, hogy mi a helyzet. De lehet, hogy addigra már régen el is felejtik ezt a mostani állapotát. Olvass tovább! Milyen költségekkel jár egy kiscica?