1451. Perzsa leopárd született a Miskolci Állatkertben
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A labdarúgás a világ egyik legnépszerűbb sportja, amelynek világszerte több milliárd rajongója van.
Legfeljebb három napig lehet magára hagyni egy háziállatot, a macskákat kötelező ivartalaníttatni és chippel ellátni, a kityatulajdonosoknak felelősségbiztosítást kell kötniük - egyebek mellett ezek szerepelnek az új állatjóléti törvényben, amelyet csütörtöki ülésén fogadott el a spanyol parlament Madridban.
A közösségi oldalak telis-tele vannak szívmelengető videókkal arról, ahogyan a háziállatok védelmezően és barátságosan bújnak a gazdi terhespocakjához, vagy éppen arról, hogy milyen jól kijönnek a kisbabák a családkutyájával, macskájával. Ezeket elnézve a gyermekvállalást tervező gazdik már biztosan elképzelték, hogy náluk hogyan fog zajlani a várandósság időszaka a kedvenc négylábú mellett.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dicsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább visszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog.
Nagyon aranyos a kutyusod! Nyugodj meg, nagyon jól csináltál mindent! A bolhákat csak komplex kezeléssel lehet elpusztítani. Ez persze annyit jelent, hogy az állatokon kívül a helyüket is fertőtleníteni kell, és ezt nagyon helyesen meg is tetted. Viszont az a szer, amit kaptál (gondolom én), a Neostomosan lehetett (barna ampullás). Nos, ha az volt, akkor azt kell tudnod, hogy az a szer nem ad hosszú távú védelmet, csak akkor irt, amikor használod. Ha cicákat azzal kezelted, és utána nem tettél rájuk bolhairtó nyakörvet vagy cseppet, akkor ők lehetnek a bűnösök, akik újra és újra hazahozzák a lakókat. ´Bolhatelep´ nem csak a lakásban élhet; ha van az udvarotokon v. garázsban v. melléképületben olyan hely, ahol nincsenek mínuszok, de van sok homok, vagy valamilyen ruhaanyag, és az állatok is gyakran látogatják, akkor ott is megtelepedhetnek a kis dögök. Ezt is érdemes megnézni, észre fogod venni, mert tömegével ugranak szét a rovarkák. De idegen cicák is átadhatják a tieidnek, akik utána a kutyádhoz viszik a bolhákat. Szóval a cicák állandó védelméről is gondoskodj. Jobb ötletem nekem sincs. Gondolom az állatorvossal már átrágtátok a témát. És egy kis megjegyzés. Ha sikerült megszabadulni a lakóitoktól, érdemes lenne féregteleníteni az állatkáid, a bolhák ugyanis férgeket terjeszthetnek. Ártani nem árthat, ha kérsz nekik egy kis belső tisztítást is!
Valószínűleg egy tályog okozza a bajt, ami feltört. A hyperol és a gentamicin kenőcs jó szerek, nem kell aggódni, hogy lenyalja a macska.
A pontos és felelősségteljes összeszoktatásra vonatkozó tanácsok csak a tartási körülmények és mind a két állat testbeszéd-jeleinek ismeretében adhatók. Ajánlom figyelmébe: Dr. Gabriele Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét. Valamint a hasonló ügyben nemrég hozzám forduló gazdi visszajelzését: "Szeretném Önnek elmesélni hogy Csipi és Nelly jó barátok lettek!!! Sokat játszanak együtt, orrukat összeérintik, üdvözlik és szagolgatják egymást. Már rájuk sem kell néznem. Sem a lakásban, sem a kertben. Igazán aranyosak így ketten együtt. Nagyon szeretem őket. A szemem sokszor tele van könnyekkel, ahogy őket nézem és arra gondolok, hogy azaz álmom hogy ők ketten jó barátok legyenek, nemrég még olyan nagyon kilátástalannak tűnt, és talán nem is hittem hogy valaha megvalósul. És ez az álmom ez valóra vált! Szeretném Önnek megköszönni a segítségét és biztatását a nehéz időkben, hogy amikor olyan nagyon kilátástalannak tűnt az állatok terén minden, akkor Ön ott volt és mindig segített! Mert ez Ön nélkül nem sikerült volna!!! Köszönettel: L. Orsolya"
Alomváltásnál előfordulnak az ilyen jellegű tünetek. Célszerű lenne minél többféle almot kipróbálni, hátha az egyik megtetszik neki és ismét oda fog járni. Javaslom olvassa el a cikket az esetleges megoldásról (ivartalanítás)!