1486. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Pénteken kezdődik és január 22-ig tart az erdei fülesbagoly telelőhelyeinek országos felmérése, amelyhez a lakosság segítségét kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A macskamenta avagy Nepeta cataria egy gyakori gyógynövény, a mentafélék családjába tartozik. Észak-Amerikában honos, könnyen termeszthető növény, melynek leveleit teakészítésre használták, virágai pedig állítólag enyhíthetik a köhögést és szorongást, mind állatoknál mind embereknél.
Az állatvilágban számos fajt találunk, ahol az egyedek hosszú távú, sőt akár egész életen át tartó társat választanak maguknak. Összegyűjtöttünk néhányat!
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
Kedves Állatbarát! A kiscicát többször kell etetni, ezért a legnagyobb mennyiséget az Ön lefekvése előtt kapja meg. Ez a viselkedés a macskáknál teljesen normális, de idővel hozzá fog szokni embertársa életritmusához, csak türelemre van szükség. Üdvözlettel: dr. Varga József
Látatlanban nehéz ezt megállapítani,de ha semmilyen tünetet nem okoz akkor talán nem is kell különösebben foglalkozni vele. Minden esetre egy helyi vérkeringési zavar következménye lehet, ami minden külső beavatkozás nélkül is elmúlhat. De ha nem múlna el, feltétlenül mutassa meg egy állatorvosnak!
Gyakori tapasztalat, hogy ha egy állat hirtelen beteg lesz, a gazdik szinte minden esetben azonnal mérgezésre gyanakszanak. Pedig a valóságban ezer más oka is lehet egy ilyen rosszullétnek. Az Önök cicáját is számtalan hatás érhette: sérülés, fertőzés, vagy belső szervi baj. És persze mérgezés is, de ez a lehetőség csak egy a sok között. A leírásból legfeljebb találgatni lehet, konkrétumot nem lehet ebből kihámozni. Mindenképpen állatorvosnak kellene megmutatni, főleg akkor, ha a tünetek továbbra is fennállnak.
Szerintem nehéz dolog lenne a visszaszoktatás. Elképzelhető az Ön által leírt ok, de nem hinném, hogy bármilyen betegség stb. lenne a háttérben. Várjon pár hónapot, lehet, hogy újra nappali életmódra váltanak. :)
Igen, van ! -Elsősorban a kutya táplálék összetevőjét úgy kell megválasztani, hogy ne legyen hiánya semmi olyan anyagban aminek pótlását a macskaürülékből akarná beszerezni. -Minden tettenérés alkalmával valamilyen erős ingerrel meg kell zavarni -Leszoktató tréning a M-F-O-J (megszakítás-figyelemfelkeltés-orientáció-jutalom) módszerrel