11. Milyen törpenyúl fajták léteznek, és hogyan kell tartani őket?
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
Nem túl félénk de nem is tolakodó, friss salátát eszik és soha nem hangoskodik - azt hiszem, megtaláltam az az ideális lakótársat!
A kaméleonok színváltoztató képességükről jól ismert hüllők. Ez a képesség egyaránt szolgál rejtőzködésre, hangulat-kifejezésre, valamint az egyedek közötti kommunikációra.
Az egész életében lárvaként élő axolotl Szerb Antal fantáziáját is megmozgatta a Pendragon legenda írásakor. Ismerkedjünk meg ezzel a különlegességgel! Kopoltyú kikapcs, tüdő bekapcs.
Körülbelül 500 esztendeje ismerik a hosszú szőrű macskákat, eredetük azonban homályba vész.
Kedves Gazdi, Ha szervi baja nincs a kutyának, akkor ilyen miatt nem kell abbahagyni a kirándulást. Ha nagyon kell neki, akkor úgyis ki fog jönni. A kerti pórázas séta jó megoldás szerintem is, esetleg hosszabb pórázon kezdve, mert lehet a póráz feszességétől nem jön a kaki :) A nagy ingerkörnyezet is lehet kiváltó ok (erdei szagok) ezért ennek a fokozatosságával is érdemes lehet próbálkozni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Kedves Kérdező! Fizikális vizsgálat szükséges kérdésének megválaszolásához.Javaslom ellátó állatorvosával vizsgáltassa meg,azért is mert nem biztos,hogy elegendő a seb fertőtlenítése és lehet,hogy antibiotikumra is szükség van a fertőzés megakadályozására. Dr.Puskás Gábor
Kedves Gazdi Én mind a két kutyus bent tartanám, főleg a yorki-t akkinek nem igazán való a kinti lét. Nem tudom van-e bármi ok, ami miatt aggódik az összeengedéstől, de ha igen, akkor jó lenne tudni, h melyik kutyussal van inkább a baj. Az első találkozást érdemes semleges terepen tartani, hogy a bealge ne védje a területét. Utána közösen lehet hazamenni és kezdődhet a befogadás a családba. Itt vannak a neveléshez segitségek: https://youtube.com/c/kutyadumavideo, de ha nem megy akkor érdemes személyesen ellátogatni egy kutyaiskolába, ahol tudnak segíteni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Kedves Gazdi! A leirtak fele nevelési hányosság, mivel nem lett megtanitva a kutya a helyes viselkedésre és arra hogyan kell otthon egyedül ellenni. Másik hiba a sok játék. A kutya nem tudja egyértelműen a különbséget a játék és a használati tárgy között. Ha egyiket rághatja, akkor a másikat miért nem? Kevesebb játék célravezetőbb, de az az egy legyen érdekes (kong, füstölt lábszár, stb). A harmadik baj a lemozgatás hiánya. A fáradt kutya alszik és nem rombol. Tehát mielött otthon marad egyedül, jól le kell fárasztani fizikailag és agyilag egyaránt. Előbbire kiadós séta és rohangászás, utóbbira pl trükktanitás a megoldás. Célszerű volna felkeresni egy kutyaiskolát és elvégezni egy alaptanfolyamot, hogy megtanulják megfelelően kezelni a kutyust. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Kedves Gazdi! Ez inkább orvosi kérdés, de én mint kiképző egyértelműen a nyers/barf etetés mellé teszem le a voksomat, főleg ,ha elötte is ezt ette a kutya, ugyanis ez tartalmaz mindent amire a kutyának szüksége van. Ha mégis a táp mellett dönt, akkor figyelni kell hogy megfelelő fehérjetartalma legyen a száraztápnak illetve az alábbiak alapján érdemes tápot választani: - ideális fehérjetartalom 27-32% - első három ne legyen gabona (búza, kukorica) - legyen kiírva, hogy hús (tehát nem csirke hanem csirkehús) - a további összetevőknél ne legyenek túlzó arányban gabonafélék. A váltás mindeképp hasmenéssel fog járni és célszerű ez esetben nem fokozatosan, hanem éles váltással cserélni, mivel a táp és a nyershús "megemésztési módja" különböző.. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Olvass tovább! Így etesd helyesen a kutyádat!