11. Bizsu története (2002-2005. 03. 26.)
Bizsu egy holland törpe keverék bak nyuszi. Fekete színű az orrán egy fehér háromszöggel. 2002-ben született.
Bizsu egy holland törpe keverék bak nyuszi. Fekete színű az orrán egy fehér háromszöggel. 2002-ben született.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
A hirtelen ébredező tavasz a kullancsok szaporodását is gyorsítja. Mielőtt erdőn-mezőn kirándulnánk, érdemes informálódni a kullancs által okozott betegségekről. Hogyan előzzük meg, és hogyan kezeljük a kutyák és macskák kullancscsípését?
Még mindig divat az élő állatokból készített játékok gyártása. A magyarországi szőrmekikészítő ipar évente sok százezer állatot dolgoz fel.
A törpemalacok nagyon okos, engedelmes állatok. Az Egyesült Államokban kedvelt háziállat, de Európában is egyre többen foglalkoznak tenyésztésével, különösen Németországban és Hollandiában. Dél-Ázsiában házi és vad fajként egyaránt előfordul.
A golden retriever kutyusok 1 éves korukra már majdnem kifejlett kutyák. A napi mozgásigényük legalább 2 óra aktív mozgás. Szabadon szaladgálás (esetleg kutyafuttatóban, parkban), labdázás, kerékpár mellett futás. A gazda jelenléte szükséges. Ha nem tudja megoldani a kellő mozgatást a családon belül vagy szomszéd gyerekkel, kiképzővel legalább hétvégén a kutyaiskolában, akkor hiába minden tiltószó, fegyelmezés, fizikai ráhatás. A kutya rongálni, ásni fog, és ez nem változik később sem. Nem a korán múlik, hogy megváltozzon! Keressen a közelben egy kutyaiskolát, és ott érdeklődjön.
Léteznek ilyen termékek. Ezekhez az állatpatikákban és a szakboltokban lehet hozzájutni és tanácsot is ott lehet kérni a termékekről. Pasztaként, száraz jutalomfalatként adható változatokban is léteznek.
A maine coonok a legnagyobb testű cicák a tenyésztett macskák között. A macskáknál is, mint minden háziasított állatfajnál, a méretbeli különbség egyes fajták között is eléggé eltérő. A legnagyobb testű fajtáknál gyakran fordulhat elő csontrendszeri, szalagrendszeri megbetegedés, így a maine coon cicáknál is valamivel gyakoribb az ilyen jellegű elváltozás, mint más, kisebb testű macskáknál. De ez nem jelenti azt, hogy patellaficamtól szenvedne minden egyes maine coon.
Szerintem igaza lehetett a kollégának, hisz ő látta a szegény elpusztult állatot. A gyomorcsavarral kapcsolatban pedig rengeteg cikk található az interneten.
Lehet, hogy egyszerűen csak vedlik. Érdemes jóféle tápot adni (ezt onnan lehet tudni, hogy kicsit dárgább és mondjuk állatorvos ajánlja és/vagy nincs minden hipermarket polca tele vele :) és valami szőrtápláló kutyavitamint. Ezek felgyorsítják a vedlést és szép fényes lesz a szőre a kutyusnak.