146. Problémás a kutyád? A tükör módszer segíthet!
„Nem az a cél, hogy minden kutyát egységesen tökéletesre neveljünk, hanem hogy mi emberek tudatosan alakítsuk ki kapcsolatunkat kutyánkkal és megértsük, hogy mit miért csinál.”
„Nem az a cél, hogy minden kutyát egységesen tökéletesre neveljünk, hanem hogy mi emberek tudatosan alakítsuk ki kapcsolatunkat kutyánkkal és megértsük, hogy mit miért csinál.”
Egyes nézetek szerint jelentősége az oxigén bejuttatás szempontjából mindössze annyi, hogy az akvárium vizét folyamatosan mozgásban tartja...
Együtt élni kutyánkkal sokféleképpen lehet. Kerülve sétákon a többi kutyát, rettegve hazaérkezésünk előtt, hogy mi vár ránk otthon stb., de lehet máshogyan is...
A mikrochip, illetve az általa hordozott kód az állatok legkorszerűbb és legbiztonságosabb azonosítója, amelyet az állatorvos ültet be a kutya bőre alá.
Ha végre van fedél a feje felett, rögtön megéhezik a galamb. Az utcai galambokból kiindulva sokan mindenevőnek gondolják, pedig épp ellenkezőleg: elég válogatós.
Kedves érdeklődő! Sajnos tenyésztőként én nem tudok egyebet javasolni ilyen esetben, mint az állatorvosi kezelés. Hasonló tüneteknél valóban antibiotikumos kezelést szoktak alkalmazni. A sünökhöz értő állatorvosok országos listáját a Tüskeböki tenyészet oldalán megtalálhatja.
Kedves Szilágyiné! Elsősegélyként Bepanthen kenőccsel érdemes bekenni, de a gyűrű eltávolítása úgy tűnik, nem elkerülhető. Állatorvost javaslom felkeresni, mind a szakszerű eltávolítás, mind a szükséges kezelések miatt. Olvass tovább! Minden, amit a kanáriről tudni kell Röpde készítése házilag
Kedves Tulajdonos! Fokozott étvágy leggyakrabban a cukorbetegség és egy másik hormonális rendellenesség,a Cushing szindróma esetén jelentkezik. A mellékelt laborok nem mutatnak magas vércukor értéket,de nem tudom, ez speciális vérvételi csőbe vett vérből lett- e mérve? A megemelkedett máj enzimek lehetnek egy zsíros májelfajulástól is,ami hormonális betegségek kísérő jelensége is lehet. Az egyetem endokrinológiával foglalkozó állatorvosához menjenek vissza,és kérjék az ezirányú speciális vizsgálatokat. ( vizelet vizsgálat, ACTH terheléses teszt,hasi ultrahang)
A dzsungáriai törpehörcsögök általában különböző hangokat használnak kommunikációra, például csipogásokat, sikoltozást vagy apró morgásokat. Az alábbiakban néhány okot és intézkedést ismertetek, amelyek segíthetnek a helyzet megértésében és kezelésében: Stressz vagy félelem: A dzsungáriai törpehörcsögök hajlamosak hangot adni, ha stresszesek vagy félnek valamitől. Ellenőrizd, hogy van-e valami, ami zavarja vagy megijeszti a hörcsögödet a környezetében. Például túl hangos zajok, erős fények vagy más háziállatok jelenléte. Próbálj megteremteni neki egy csendes és nyugodt környezetet. Betegség vagy fájdalom: Ha a hörcsög furcsa hangokat ad ki, az betegségre vagy fájdalomra utalhat. Figyeld meg, hogy van-e más tünete, például étvágytalanság, letargia vagy furcsa mozgás. Ha aggódsz az egészségügyi állapota miatt, érdemes lehet felkeresni egy állatorvost, aki szakértői segítséget nyújthat. Szociális igények: Lehetséges, hogy a hörcsögöd kommunikációt igényel vagy társaságban szeretne lenni. A dzsungáriai törpehörcsögök társas lények, és szükségük van emberi figyelemre és interakcióra is. Próbálj időt szánni arra, hogy játszol vele, és kialakíts egy kötődést vele. Szaporodás: Ha a hörcsögöd nőstény, és a hangok körülbelül 5-7 naponta jelentkeznek, lehet, hogy a tüzelési időszakban van. Ebben az időszakban a hörcsögök hajlamosak hangot adni, hogy felhívják a hímek figyelmét. Ebben az esetben fontos a megfelelő szeparáció, hogy ne történjen megfertőződés vagy stressz a hörcsögnek. Ha a probléma továbbra is fennáll, vagy ha aggódsz a hörcsögöd egészsége miatt, mindenképpen javasolt szakemberhez, vagyis állatorvoshoz fordulni.