1511. Ehető-e a halloween-i tök kedvenceink számára?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
A zöldfalak egyre népszerűbbek a beltéri terekben, hiszen nem csak esztétikusak, hanem javítják a levegő minőségét és növelik a komfortérzetet. De felmerül a kérdés: mennyire biztonságosak ezek a növények a háziállataink számára?
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Kedves Gazdi, sajnos nem lesz egyszerű feladat, a pórázhoz való szoktatás akkor a legkönnyebb, ha kölyök korban már megtanulja, hogy az egyenlő a sétával. Persze most sem lehetetlen a küldetés. :) Nyakörv, póráz, szájkosár a helyes sorrend. Ha zavarja a nyakörv kell próbálni elterelni róla a figyelmét. Érdemes ezt játékkal, futással, kedvenc labdájával, törülközõjével tenni. Ha már megszokta a nyakörvét (legmegfelelõbb a bõr nyakörv), elkezdõdhet a második lépés a nevelésének történetében: a pórázra szoktatás. Pórázra szoktatási módszereik - Az elsõ alkalmakkor még rövidtávra vigyük az ebet, hisz ilyenkor még sokszor leülnek és nem hajlandóak tovább menni. Ilyen esetekben semmiképpen sem szabad húzni a kutyát, hanem magunkhoz kell õket hívni. Elõfordulhat az is, ha macska vagy egyéb olyan figyelemre okot adó dolog kerül szem elé, akkor bizony a kutyánk nem fog engedelmeskedni. De ilyenkor sem szabad ráncigálni, tartani kell addig, amíg újra ránk nem figyel. Milyen pórázt használjunk? - A pórázt mindig a kutya méretéhez kell választani. A kiskutyáknál érdemes két méteres bõr pórázt használni, mivel ez elég nagy szabadságot ad a kutyának, kiugrálhatja magát, ide-oda szimatolhat miközben a gazdájának nem kell utána szaladgálni. Milyen hívóhangot használjunk a kutyák magunkhoz hívásakor? - Amíg nem kezdjük el sétáltatni a kutyát, szoktassuk a hívónevéhez, amit a pórázra szoktatás során is alkalmazhatunk. Ha a hívónév után a gazdájához megy, meg kell jutalmazni, ez akár simogatás is lehet, így a névhez kellemes élményt társít és biztosan hallgatni fog ránk. De lehet egyéb hívóhangot is használni. Én a kölyökkutyák etetésénél (ekkor még ez a legnagyobb esemény számukra), mindig ugyanazt a csattogó hangot adom ki, amelyet késõbb pórázra szoktatásnál is használok. - Mennyi idõ a séta a „pórázra szoktatás" korai szakaszában? - A kezdetekben fél óra. A séta célja a mozgásigény kielégítése, de hetente egyszer érdemes elvinni futni is. Kerékpárral vagy a kutya mellett futva kellemesen kifáraszthatjuk kutyánkat.
A nyálzás, fogíny- vagy száj nyálkahártya gyulladása vírusos és baktériumos fertőzés következménye is lehet. A gennyesedés minden bizonnyal baktériumos szövődmény miatt alakult ki. Mindenesetre jó lenne kideríteni, mi van a tünetek hátterében (akár fogkő is lehet), és ennek megfelelően kell a terápiát megválasztani. Mindegyik macskát sürgősen megmutatnám állatorvosnak.
Mutassa meg állatorvosának, mert a sebek lehetnek fertőzés, daganatos megbetegedés, stb. miatt is. HA a sebet magának okozz a macska (véresre vakarja a fülét), akkor akár lehet rühös is. Ez kíméletlen viszketést okoz, de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Emberre veszélytelen, de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó, mert az állat szenved tőle, és társait tovább fertőzi. Az egyik leggyakoribb viszketéssel járó betegség, a rüh
A kandúr macskák gyakorlatilag bármely életkorban ivartalaníthatóak. Ha túl későn kerül a műtétre sor, akkor maradandó rossz szokások alakulhatnak ki, ezért az ivarérés előtt, vagyis 6 hetes - 6 hónapos életkorban javasoljuk a műtétet elvégeztetni. Nagyon széles körben elterjedt, de ennek ellenére bizonyítottan teljesen alaptalan tévhit az, hogy a bármely életkorban ivartalanított kandúrok körében gyakrabban fordul elő az alsó húgyúti betegség. Mivel még hűvös van, a műtét után érdemes melegebb helyen (akár a lakjásba vinni), gyorsan regelenerálódnak.
Köhögni lehet egyszerű légcsőgyulladástól kezdve a tüdődaganaton át a szívbetegségig sok mindentől. Állatorvosi vizsgálat nélkül nem tudok diagnózist mondani. Vigye el állatorvosához, aki ha szükségesnek látja, további kiegészítő vizsgálatokat is javasolhat (mellkas röntgen, szív ultrahangos vizsgálat) Féreghajtót negyedévente ajánlott a kijáró állatoknak adni. Egy átlagos felnőtt macskának általában egy szem az adagja bármelyik macskának való féreghajtóból. Kérje ezt is orvosától. Az orr szárazságának nincs diagnosztikai jelentősége. Néha lehet száraz az orra egészséges állatnak is.