1511. Ehető-e a halloween-i tök kedvenceink számára?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
A zöldfalak egyre népszerűbbek a beltéri terekben, hiszen nem csak esztétikusak, hanem javítják a levegő minőségét és növelik a komfortérzetet. De felmerül a kérdés: mennyire biztonságosak ezek a növények a háziállataink számára?
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Sajnos az elmondása alapján macskájuknak AZONNALI állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
A cica alá lehet alom helyett homokot tenni, azt valószínűleg nem kezdi majd el enni, de ugyanúgy alkalmas a szobatisztaságra szoktatáshoz. Emellett használhatnak helyhez szoktató cseppeket, melyeket az alomanyagra kell cseppenteni és a szagminta alapján fogja tudni a cica, hogy mi ott a dolga. 5 hetes a cica, talán kicsit korán lett elválasztva az anyjától, lehet ezért eszi az almot. Általában 6 hetes korban szoktak leválasztódni a cicák az anyjukról. A táplálás is gond lehet, lehet valamilyen hiánya van, ezért eszi. Mindenképpen nedves (konzerv, vagy alutasakos) táppal kínálják a kicsit, azt mindig hamarabb kezdi kóstolgatni, akár egy kis macskatejjel is lehet hígítani. Nyers húst semmiképp ne adjanak neki, hiszen hőkezelés nélküli hústól könnyen bélgyulladáshoz vezető fertőzést kaphat a cica.Sajnos a macskákra jellemző lehet a válogatósság, de nincs baj, ha egy bizonyos gyártó tápját szívesen fogyasztja. Ez azért is jó mert nem kell külön kísérletezni, hogy mit egyen a cica. Ha prémium minőségű tápot kap akkor az tartalmaz minden szükséges tápanyagot, vitamint.
Kedves Gazdi! Érdemes felkészülni, hogy akár 5 hónapos is lehet majd a kutya, mire már tudni fogja, hogy nem kell hazavinni és otthon üriteni :) Sajnos mostanában lett divat a kutyapelenka, pedig ez csak macerásá teszi a dolgot: A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését. Az a ajavaslatom, hogy hagyja a pelenkát és egyből a szobatisztaságra szoktassa a kutyát. Figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. AMint pisilne, kivinni. Ha mégis otthon sikerülne, közben lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni és kibinni üriteni. Általános szobatisztaságra szoktatási tanácsok: A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. (Én mégis amondó vagyok, hoyg vigyük ki, hacsak üriteni is). Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog. Ha ez sem megy, keresse fel Stefan Siman diplomás állateraputát: www.4tappancs.hu
Azt javaslom hogy a hazaszállítás alkalmával - hiszen erre valószínűleg valamilyen szállítóboxban kerül sor - ejtsenek útba egy állatorvost. ahol lehetőség van a cica megvizsgálására,férghajtásra és esetleges védőoltások beadására.Amennyiben a macska korábban már kapott védőoltást akkor rendelkeznie kell oltási könyvvel. ezt el kell kérni.
Kedves Dóra! Látatlanban erre nem lehet mondani semmit, állatorvoshoz kellene vinni a kutyát! Milyen tünetekre kell figyelemmel lennünk kullancs-csípés után? Lyme-kór A lappangási idő általában 1-4 hét, de ez az idő kitolódhat akár néhány hónapig is! Mivel a Borreliák a bőrben, izomban, ízületekben, nyirokcsomókban fordulnak elő nagyobb számban, az észlelhető tünetek is főleg ezen szervekre korlátozódnak. Az első legszembetűnőbb tünet - emberben és rövidebb szőrű kutyákon - a kullancs-csípés helyén kialakuló kör alakú bőrpír, ezenkívül levertség, étvágytalanság, magas láz hívja fel figyelmünket a fertőzésre. Izomfájdalmak, egyes ízületek megduzzadása és fájdalmassága tapasztalható. A gyulladás általában csak egy-egy ízületet érint, majd néhány nap után más ízületekben észlelünk gyulladást és fájdalmat. Ezek a tünetek néhány hét leforgása alatt elmúlhatnak, azonban sok esetben állandó sántítással járó, több ízületet is érintő idült ízületgyulladás alakulhat ki. Egyes esetekben - akár önállóan - szívizomgyulladás is előfordul. Ilyenkor is tartósan magas lázat mérhetünk a betegekben. A nyaki és térdhajlási nyirokcsomók megnagyobbodása is gyakori tünet. Ritkán, immunológiai reakciók miatt vesekárosodás és annak következményei: hányás, hasmenés, fogyás, gyakori bőséges vizeletürítés is tapasztalható. Emberekben kialakulhatnak még idegrendszeri tünetek is, a kutyáknál viszont nem bizonyítható - még kórszövettani vizsgálattal sem - a központi idegrendszer károsodása. Babesia Heveny esetben: kezdetben bágyadtság, étvágytalanság, láz (ez utóbbi gyakori, de nem feltétlenül megjelenő tünet), vérfogyottság. Ezt követően vérfestékvizelés, sárgaság, és a veseelégtelenségre jellemző tünetek (bűzös lehelet, hányás, stb), az elhullás néhány napon belül bekövetkezhet. Idegrendszeri tünetek jelentkezhetnek. A súlyos elváltozások arra vezethetők vissza, hogy a babesiák a vörösvértesteket szétrombolják, a szétesett vörösvértestekből a keringésbe jutott vérfesték a vesék finom szűrőrendszerét tönkreteszi, a mérgező anyagok kiszűrése a szervezetből leáll.